0
Shares
Pinterest Google+

Co może być lepszego od jednego piwa? Oczywiście dwa piwa. W dwóch smakach, kolorach i rzecz jasna różnych gatunkach. Black and Tan, to taka irlandzko brytyjska specjalność, w której wykorzystasz Guinnessa i dodatkowe, właściwie dowolne piwo. Bardzo polubiłem ten sposób na „browarka” i ciepło go polecam. 

Black & Tan – to w dosłownym tłumaczeniu czarny i opalony. Chociaż zdecydowanie lepiej na wyobraźnie (przynajmniej moją) działa czarna i OPALONA. I faktycznie, kiedy dostaniesz taką, czarną i opaloną, w kształtnej szklanie, porcję piwa, to takie kolory zaobserwują twoje oczy. Przyznam, że efekt z piwem czerwonym, bursztynowym, jest dużo przyjemniejszy dla oczu, niż z pospolitym jasnym lagerem. W końcu my faceci, nie lubimy tego co pospolite, prawda? Najbardziej zaskoczony jestem jednak tym, że po tylu latach na tym globie, dopiero teraz, na skraju mego życia dowiaduję się o takim smakołyku. Skandal!! Czego nas w szkołach uczą??!!

Black and Tan – Co To Właściwie Za Piwo

Po polsku pewnie można powiedzieć, że to piwo rżnięte. khm khm. Ucięte w połowie, rozdzielając wypełnienie kufla na dwa kolory i dwa rodzaje piwa. Można delektować się smakiem i aromatem dwóch piw. Coś jak lody dla mężczyzn – dwa smaki w jednym wafelku. Mówiąc jeszcze prościej połączenie piwa jasnego z ciemnym 1 do 1-go. Najważniejsze, to dobrać dobrze trunki i odpowiednio finezyjnie podejść do nalewania naszego ciemnego piwa. W tym wypadku Guinnessa, który jest naszą górną warstwą i nie pozwolić by wymieszało się z Królewskie Czerwony Lager w trakcie nalewania jak i picia. 

Do przygotowania oryginalnego Black and Tan używa się zazwyczaj Guinnessa i Ale. Jednak na spodnią warstwę wystarczy nam zwykły lager lub lepiej czerwony lager książęce, dzięki czemu uzyskasz ładniejszy efekt. Najważniejsze, żeby piwa uzupełniały się bukietami smakowo-aromatycznymi; słodki i gęsty Guinness w połączeniu z goryczkowatym lagerem robi robotę. 

Pamiętaj!! My nie chcemy wymieszać piw, a je nalać do jednego kufla, jako dwa oddzielne piwa. Sukces tkwi jak zwykle w doskonałej znajomości fizyki, którą posiada każdy facet. Ciecze nie będą się łatwo mieszać jeśli będą miały różną gęstość. Gęstość ta wynika ze stopnia odfermentowania, sytości, słodowej pełni i słodkości. Jednak również piwo które jest na spodzie powinno być nieco zimniejsze, niż to które nalewamy jako drugie. Po prostu!

Jak przygotować Black and Tan?

I tu przechodzimy, do rzeczy najważniejszej. JAK TO ZROBIĆ? Powiedzmy, że nie jest to tak trudne, jak się tobie wydaje, chociaż wymaga wybitnej wręcz ekwilibrystyki, znajomości zaawansowanej fizyki, niezwykłej cierpliwości i wyjątkowej techniki, oraz wyrafinowanego, wysokiej klasy specjalistycznego sprzętu. Poważnie!! 🙂  No dobra. Do rzeczy. Nalej szybko pierwsze piwo Królewskie, żeby wytworzyła się gęsta piana z naszego lagera. Następnie weź wygiętą łyżkę i po jej wypukłej części nalewaj ciemne piwo Guinness. Dostępne są również gotowe sitka do nalewania piwa, ale przecież jesteś facetem i nie potrzebujesz takich pierdół dla lalusiów. Może to trwać nawet kilka minut. Porównałbym to zadanie, do pracy sapera. Chociaż, możliwe, że sapera czeka mniejszy wstyd. kiedy mu coś nie wyjdzie.  

Spróbuj podać ten eliksir radości, swoim znajomym na jakimś małym posiedzeniu meczowym albo karcianym. Możesz ich całkiem pozytywnie zaskoczyć, zwłaszcza, ze ta metoda nie jest w Polsce szczególnie znana. 

Na zdrowie.

Piotr

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Mężczyzna, To Mężczyzna... Jeszcze.

Next post

Polacy - Rzeczpospolita Donosicieli i Zdrajców?

2 komentarze

  1. 5 marca 2018 at 12:19 — Odpowiedz

    Dzięki za artykuł! Dobrego piwa nigdy za wiele 🙂

  2. […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Artykuł pochodzi z bloga Apetyt na sport. Aby przeczytać cały wpis KLIKNIJ TUTAJ […]

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *