5
Shares
Pinterest Google+

Każdy facet ma w głowie obraz, według którego kształtuje się w nim prawdziwy mężczyzna, którym chciałby się stać. Wyobrażenie do którego dąży, cechy, umiejętności i zachowania jakie uważa za wartościowe. Według mnie taki idealny wizerunek, to surowy, dobrze ubrany twardziel z wysokim poczuciem własnej wartości. Analityczny, ponury wyraz twarzy. Uśmiech który czasem się pojawia, częściej wykrzywia się w ironicznym grymasie,w niż szczerym, szerokim uśmiechu – chyba, że jest to uśmiech tak diabelski jak Jacka Nickolsona. 

Kim jest „prawdziwy mężczyzna”, jeśli nie zbiorem specyficznych cech i zasad tworzący jedna idealną całość? Poniżej kilka rzeczy, które według mnie definiują prawdziwego mężczyznę, osobnika niepokornego, z właściwym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość i kreującego siebie tak, by był właściwie oceniany w każdej sytuacji. 

Świat się zmienia, tak samo jak i definicja faceta. Są jednak zasady, które w pewien sposób określają tego prawdziwego. Klasycznie prostego mężczyznę, postrzegającego wszystko w bieli i czerni egoistę, dla którego świat jest wielkim placem zabaw. Robi tylko to, co chce, nie boi się podejmować wyzwań jakie stawia przed nim życie. Z czułością zadba o kobietę, z którą się spotyka i nie będzie miał skrupułów żeby pokazać, kto dominuje w tej znajomości. 

Prawdziwy mężczyzna – wypunktowany

1. Kiedy się witasz, zawsze patrz w oczy – unikając spojrzenia pokazujesz, że brak Ci jaj.

2. Nie idź pieszo tam, gdzie możesz dojechać samochodem.

3. Zawsze dobrze wyglądaj. Nie wiesz kiedy spotkasz swoją byłą albo przyszłą – zawsze większa satysfakcja, że nie wyglądasz jak menel, kiedy na ulicy mijasz swoją byłą, albo większa szansa, że poznasz nową „koleżankę”.

4. Zasady Savoir vivre zawsze w cenie. Warto je znać, ale nie bądź typem Bogusława Kaczyńskiego. Typ dobrze wychowanego gnojka sprawdza się lepiej. 

5. Miej odwagę podejmować wyzwania. Strach jest w każdym, ale przełamać potrafią go tylko prawdziwi faceci.

6. Garnitury i marynarki nie są w Twoim stylu? To znaczy, że nie masz stylu. W szafie prawdziwego mężczyzny, powinno być kilka uszytych na miarę garniturów i marynarek.

7. Mów spokojnie, wyraźnie i odpowiednio głośno.

8. Nie groź, przekonuj ludzi. Groźby częściej ośmieszają, niż wzbudzają strach. Jeśli masz komuś dać „lekcję”, to zrób to bez zbędnych słów. 

9. Dużo czytaj – czytanie książek rozwija wyobraźnię i uczy wcielać się w inne postaci. Dzięki temu możesz być ciekawszym rozmówcą, a kiedy będzie trzeba odegrasz „właściwą” rolę.

10. Nie daj się sprowokować – nie dawaj satysfakcji tym, którzy próbują Cię wnerwić i traktuj ich chłodno. Po co tracić zdrowie przez czyjąś głupotę.

11. Twoja była to już przeszłość. Powroty niczego nie zmieniają.

12. Wszystko ma swoją wartość uzależnioną od wysiłku jaki wkładasz żeby to zdobyć. 

13. Znajdź sobie hobby. Prawdziwy mężczyzna musi mieć PASJĘ.

14. Byleś już wszędzie i wszystko widziałeś. Nic Ciebie nie dziwi. 

15. W internecie jest wystarczająco dużo debili, którzy wyrzucają jad i swoje kompleksy w komentarze. Nie dołączaj do nich.

16. „Nie pisz, jeśli możesz coś powiedzieć. Nie mów, jeśli możesz kiwnąć głową. Nie kiwaj głową, jeśli nie musisz.”

17. Nie bój się fryzjera, od czasu do czasu można też odwiedzić kosmetyczkę – prawdziwy facet jest zadbany

18. Zostawiaj napiwki, dajesz ludziom zarobić, milej będą Ciebie wspominać i lepiej się poczujesz.

19. Ludzi traktuj z szacunkiem, bo przecież nie jesteś śmieciem, któremu kasa do łba uderzyła.

20. Czasami jedz na mieście, poznawaj i obserwuj ludzi.

21. Jeśli spotykasz się ze znajomymi i bierzecie rachunek, koszty podziel po wyjściu. Podział kasy w restauracji wygląda jak żulerka.

22. Nie śliń się do kobiet. Jeżeli, chcesz którąś sobą zainteresować, udawaj, że obchodzi Ciebie dużo mniej, niż jest w rzeczywistości.

23. Uprawiaj sport. Dobra kondycja, wysportowane i umięśnione ciało, poprawia samoocenę, samopoczucie i przyciąga spojrzenia.

24. Naucz się grać w pokera, ale nie wciągaj się w hazard. 

25. Każdy facet powinien samemu naprawiać drobne usterki w domu.

26. Prawdziwy facet jest zdecydowany i zdolny do podejmowania szybkich decyzji. 

27. Whisky pije się bez lodu i coli.  

28. Powinieneś się znać na dobrych winach, a przynajmniej wiedzieć jakie dobrać wino do zamówionych potraw.

29. Nie rozczulaj się nad sobą, większość ludzi, którym będziesz się zwierzać ma w głębokim poszanowaniu Twoje krzywdy, reszcie sprawia satysfakcję. Słabe strony zostawiaj dla siebie.

30. Nie wdawaj się w dyskusje z idiotą. Zwłaszcza w internecie.

31. Dużo bardziej przyciągającą dla kobiet, jest surowa, pochmurna twarz, niż roześmiany wiecznie pajac. Kobiety wolą to, co tajemnicze i wydaje się trudne do zdobycia.

32. Nie bądź sknerą. Postaw czasem znajomym drinka, albo obiad, a już na pewno płać za kobiety, które zapraszasz.

33. Kupuj markowe dodatki – okulary, buty, zegarki. Kobiety oceniają mężczyznę po dodatkach. 

34. Nie bój się ludzi, nie bój się rozmawiać. 

35. Baw się. Życie jest za krótkie, żeby stać z boku i jedynie obserwować. 

 

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

21 Widoków na Poznań w Biegu

Next post

Targi FitExpo 2015 Poznań

10 komentarzy

 1. 19 maja 2015 at 21:47 — Odpowiedz

  Jak dla mnie prawdziwym mężczyzną jest się, wtedy gdy jest się po prostu sobą. Wystarczy umieć się zachować odpowiednio w każdym miejscu i nie dac sobą pomiatać. Gdzieś słyszałem, że prawdziwy mężczyzna nie przeprasza nawet jak się pomyli. Dlaczego nie to również jest częścią prawdziwego męzczyzny, że wie kiedy zrobił źle to powinien przeprosić. Jednak z jednym się zgodzę prawdziwy facet nigdy nie powinien błagać.
  Andrzej ostatnio opublikował…BlogMy Profile

 2. 19 maja 2015 at 21:57 — Odpowiedz

  Takie wyliczanie zasad faceta nie ma sensu. Osobiście uważam, że albo ktoś jest sobą albo wręcz przeciwnie. Przede wszystkim prawdziwy facet powinien wiedzieć, że to on jest głową rodziny, a kobieta powinna czuć się przy nim bezpieczna, ponieważ to jest bardzo ważne. Patrząc na dzisiejszy świat tacy prawdziwi mężczyźni to prawdziwe perełki, a szkoda to pewnie dlatego tyle kobiet żyje w samotności.

  • 20 maja 2015 at 07:13 — Odpowiedz

   Zmieniają się i faceci i kobiety. Mężczyźni stają się za bardzo stłamszeni i mało zaradni. Kobiety za to tak bardzo zapędzają się w feminizacji, że zapominają o tym jak tworzyć ciepło rodzinne. Chyba jednak warto zwracać uwagę na to, co definiuje mężczyznę i kobietę, bo wg mnie zaczynamy żyć w coraz bardziej bezpłciowym świecie, gdzie chłopcy plączą do poduszki przez zranione uczucia, a dziewczynka szuka sponsorów, żeby czuć się wyzwoloną. Zgadzam się, że kobieta powinna umieć stworzyć rodzinę, a facet dać jej bezpieczeństwo.

 3. 19 maja 2015 at 22:03 — Odpowiedz

  Przeczytałem wszystkie zasady z uwagą i.. większość z nich faktycznie ma racje bytu i są pomocne. Posty tego typu dają nam, facetom okazję do przemyślenia tego co robimy dobrze, a co źle. „Twoja była to już przeszłość” – trzeba mieć tego świadomość jeżeli znajduje się nową kobietę, żeby nie ranić.

 4. 20 maja 2015 at 07:25 — Odpowiedz

  wszyscy faceci powinni nauczyć się tego na pamięć i praktykować 😀

 5. 20 maja 2015 at 07:46 — Odpowiedz

  „Nie idź pieszo tam, gdzie możesz dojechać samochodem” – jakbym słyszał mojego ojca. Do najbliższego sklepu autem, do kościoła autem, do znajomych i rodziny na obiad autem. A jak mama na to reaguje? Jest wściekła. Po co jechać, skoro to kilka ulic dalej? To przecież marnowanie paliwa. I chyba ma rację…

 6. 20 maja 2015 at 09:13 — Odpowiedz

  Bardzo ciekawe zasady 😉 Chyba będzie trzeba dopracować swoje ja, w niektórych kwestiach. Krok pierwszy – wydrukować i przymocować w widocznym miejscu. Krok drugi – czytać trzy razy dziennie. Krok trzeci – wprowadzić w swoje lepsze odtąd życie 😉 Swoją drogą, ciekawe kwestie poruszone są na tej liście, ot choćby pkt nr 9

 7. Mariusz
  20 maja 2015 at 14:11 — Odpowiedz

  Punkt 2. Jeszcze niedawno jezdzilem 50 metrow do Biedronki samochodem. Ot tak, bo nie musialem przechodzic przez ulice, lepiej bylo podjechac po kilka bulek 🙂

 8. 21 maja 2015 at 00:53 — Odpowiedz

  Jest kilka rzeczy do poprawienia, ale ogólnie to nie jest ze mną źle;p 😉

 9. […] Prawdziwy mężczyzna i jego 35 zasad […]

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *