1
Shares
Pinterest Google+

Jeszcze niedawno byłem pewien, że Polska stanie się czarną plamą na mapie hazardu i nawet tak łagodna ich odmiana, jak zakłady bukmacherskie, będą musiały zejść do podziemi. Właściwie to nawet nie do końca rozumiałem dlaczego tak się dzieje. Czy to ma związek z lobby? Niechęcią do tej formy sportu? Czy może zwykły kaprys władz sprawił, że polakom ograniczy się popularnej rozrywki? 

Każdy facet lubi grać. Jesteśmy graczami, ryzykantami, fascynatami i poszukiwaczami wrażeń. Jedną z takich męskich form adrenaliny jest hazard, czyli między innymi zakłady bukmacherskie. Znajomość tematyki sportowej, czy jakiejś konkretnej dziedziny daje, a wręcz zmusza do tego, żeby tę wiedzę utwierdzać i wykorzystać obstawiając chociażby mecze czy wyścigi. To jest wbudowane w nasze DNA.

Kochamy ryzyko, budzące się emocje, rosnącą adrenalinę, aż w końcu euforyczny wybuch endorfin po wygranej, który trafia do całego ciała i najmniejszego z jego zakamarków. Tworzy się uczucie olbrzymiego podniecenia i sukcesu. Wygrane dają kopa…  przegranych nie wspominajmy.

I tu jakiś czas temu pojawił się pewien problem, bo dostęp do zakładów bukmacherskich w Polsce zaczął być ograniczany. Nie wiedząc w czym tak naprawdę tkwi problem, myślałem, że to jest zwyczajnie wizja nowego porządku w Polsce bez hazardu. Jednak nieco się pomyliłem. Owszem to była nowa wizja, ale nie kraju bez zakładów, tylko bez nielegalnych zakładów. Bez tych firm które wyprowadzają pieniądze z Polski i nie płacą podatków. Aż 90% rynku w naszym pięknym kraju zabierały nielegalne firmy bukmacherskie. Czy coś z tego mieliśmy, jako Państwo i Naród? Absolutnie nic, dlatego dzisiaj mogę powiedzieć, że był to najwłaściwszy krok w stronę odciążenia nas od pasożytniczych korporacji. 

Jak Grać?

Pojawiło się jednak pytanie co dalej? Parafrazując, można powiedzieć „Jak żyć grać Panie Prezydencie?” Odpowiedź jest banalnie prosta. Nie wszystkie firmy działały na naszym rynku nielegalnie. Jest wiele takich, które spełniały i spełniają wszelkie wymagania podatkowo-prawne. Można obstawiać u nich wyniki bez obaw o ich rzetelność. Więcej o licencjonowanych bukmacherach i dlaczego warto stawiać zakłady piłkarskie legalnie przeczytasz klikając na ten link: www.legalsport.pl/legalni-bukmacherzy

Wygląda na to, że wbrew obawom, ustawa hazardowa sprawdziła się bardzo skutecznie i prawdopodobnie doprowadzi do normalności na naszym rynku. Działania były wyjątkowo proste i pokazały, że jeśli się chce, to wszystko można zmienić z korzyścią dla Państwa i tym samym dla obywateli. 

Sposób działania okazał się bardzo prosty.  Ministerstwo Finansów zaczęło prowadzić Rejestr Stron Zakazanych (ustawa mówi dokładnie o „Rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą” www.hazard.mf.gov.pl). Wpis do niego oznacza, że dostawca internetu musi zablokować dostęp do danej witryny w ciągu 48 godzin. Na liście jest dużo bukmacherów zagranicznych znanych na świecie jak Bet365 czy bWin, którzy wcześniej byli u nas bardzo popularni, a dziś ze względy na konsekwencje grają już tylko nieliczni.

Co, jeśli tego nie zrobi? Zgodnie z ustawą grozi mu do 250 tys. zł kary. Nowe prawo hazardowe zakazuje też przelewania lub pośredniczenia w przelewaniu pieniędzy na konta nielegalnych serwisów. Bankom czy instytucjom płatniczym grozić będzie taka sama kara, co firmom telekomunikacyjnym. 

Pozostało Wygrywać?

Dzisiaj każdy z nas może obstawiać, grać i cieszy się z zasłużonych wygranych. Oczywiście, że to nie jest proste. Oczywiście, że trzeba mieć wiedzę i pewną chęć rywalizacji, czasami szczęście jak np. tutaj napisali: https://artelis.pl/artykuly/73193/Najwieksze-wygrane-w-zakladach-sportowych-  cytuję:           

pewien mieszkaniec Płocka postanowił postawić 37 podobnych do siebie zakładów na kwotę 18 tysięcy złoty. Wszystkie w systemie blokowym 5 z 7 zawierając w sobie tak większe jak i mniejsze kursy. Zgarnął w ten sposób 330 tysięcy złoty w nagrodzie”.

 Jednak od setek lat mężczyzna podejmował to ryzyko, dla własnej, niewybrednej i lubieżnej przyjemności. Czy można powiedzieć coś więcej? W końcu zasada jest bardzo prosta. Tylko wtedy gdy grasz, może zostać zwycięzcą.  

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Trening i Praca. Znajdź Siły i Weź Przykład z Najlepszych, a Czas Znajdzie Się Sam

Next post

W Poszukiwaniu Dobrej Szkoły Tańca

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *