1
Shares
Pinterest Google+

No i jest Nowy 2015 Rok!!! Z nim nadciągnęły lekkie i puszyste chmury postanowień, życzeń i świeżutkie, aż orzeźwiające, niczym morska bryza sportowe plany. Zaciągam się nimi pełną piersią, czuję zapach nowych rekordów, nowych wyzwań i adrenaliny mieszającej się z rywalizacją. Może trochę zapominam o ciężkich treningach pozostawiając w swojej głowie jedynie magię triumfów i ekscytacji. 

Dopiero później, gdy mgła optymizmu opada widzę, te kilkadziesiąt godzin treningów każdego miesiąca, spalone kalorie, wylany pot i ból przemierzanych kilometrów. Liczę, kalkuluję i rozpisuję – w końcu każde zawody musza mieć swój cel. Na początku sił w zamiarach jest zawsze dużo, pełen optymizmu i wigoru biorę się do pracy nad lepszą formą. Później zapał się kończy,a pozostaje jedynie motywacja, samozaparcie i … chęć wygranej z jak największą ilością ludzi. Marsz w górę tabeli, jak przy wspinaczce na szczyt, wciąż wyżej i wyżej bez oglądania się za siebie. 

Biegi

W sportowych planach mam kilkanaście biegów na 10 kilometrów, w których najważniejsze to Maniacka Dziesiątka, Szpot Swarzędz i bieg Piotra i Pawła. Chciałbym, żeby to był też rok w którym zdobędę Koronę Półmaratonów Polski, czyli ukończenie 5 wybranych imprez, które kwalifikują się do tej nagrody. Na koniec roku jeszcze pozostanie ukończenie maratonu i zejście z czasem poniżej 3 godzin 30 minut. Ostatnie plany biegowe są związane z przeszkodami, czyli Survival Race na 10 i 5 kilometrów i najbardziej brudne i zwariowane zawody na trasie 20 kilometrów w Runmagedon Hardcore w Warszawie. Jak się bawić, to się bawić. 

Triathlon

Mam w planach ukończyć 4 imprezy triathlonowe – 1/4 IM w Sierakowie, Sprint w Pniewach oraz najważniejszy 1/2 IM na Poznań Challenge. Na zakończenie jeszcze 1/4 IM w Chodzieży. Jest w głowie jeszcze jedna myśl. Tworzy mi się w głowie taki niecny plan na wrzesień, żeby wyskoczyć do Chorwacji na zawody 1/2 IM w Pula, ale to niestety wciąż w sferze planów. 

Pozostałe

W moich sportowych planach na 2015 rok jest też próba zakwalifikowania się na czerwcowe zawody Crossfit Rodeo Reebok w Poznaniu i może też przejadę się sprawdzić w zawodach armwrestlingowych. Całkiem dobrze sobie radzę w siłowaniu na rękę, to i może miejsce wysokie będzie. Chciałbym też skoczyć z komina w Głogowie z wysokości 222 metrów na linie Dream Jump. 

Z pewnością pojawi się jeszcze dużo nowych ciekawych imprez na które wyskoczę w ostatniej chwili, z innych pewnie będę musiał zrezygnować. W końcu każdy dzień przynosi coś nowego. Zobaczymy co będzie. Największym wyzwaniem na ten rok i tak jest pokonanie dystansu 1/2 Ironman (pływanie 1,9 km – rower 90 km – bieg 21 km) na zawodach Challenge Family Poznań. Chciałbym bardzo zmieścić się w czasie 5 godzin, co byłoby wyjątkowym sukcesem.

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Najlepsze życzenia świąteczne dla wszystkich sportowych wariatów

Next post

Ćwiczenia na klatkę piersiową w domu bez sprzętu

5 komentarzy

 1. Anna
  2 stycznia 2015 at 20:23 — Odpowiedz

  Ambitne plany. Życzę powodzenia 🙂
  Anna ostatnio opublikował…Dzień 80 – Liebster Blog Award od Chabrowe WariacjeMy Profile

 2. Malgorzata Wrzesińska
  2 stycznia 2015 at 20:50 — Odpowiedz

  Trzymam kciuki za realizację planów 🙂 Pozdrawiam 🙂
  Malgorzata Wrzesińska ostatnio opublikował…Dziękuję 🙂My Profile

 3. Maciej Lewandowski
  4 stycznia 2015 at 20:53 — Odpowiedz

  Bardzo ambitne cele na 2015 roku. Życzę wytrwałości i cierpliwości w ich realizacji!
  Maciej Lewandowski ostatnio opublikował…Serwis i naprawa FiatMy Profile

 4. Zdeterminowana Ana
  5 stycznia 2015 at 16:39 — Odpowiedz

  Piotrek, życzę powodzenia i wytrwałości w postanowieniach!
  Trzymam kciuki za każdy punkt! 😉
  Zdeterminowana Ana ostatnio opublikował…Zadania na 2015My Profile

 5. JJ
  7 stycznia 2015 at 22:45 — Odpowiedz

  trzymam kciuki uwielbiam nowy rok i planowanie
  JJ ostatnio opublikował…Strefy TętnaMy Profile

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *