1
Shares
Pinterest Google+
Sprzęt biegowy potrzebny do triathlonu, to już naprawdę nie wiele. Wszystko co najdroższe, masz już z poprzednich etapów.

Wszystko co zostało do skompletowania na pierwszy triathlon, to sprzęt biegowy. To już pikuś jeśli chodzi o wydatki, w porównaniu do wcześniejszych etapów.

Buty

Każdy musi dopasować buty do swoich upodobań. Wydaje mi się jednak, że na ten ostatni etap warto wybrać takie, które mają dobrą amortyzację. Po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów w nogach czuć już potworne zmęczenie i na dystansie biegowym będą one niemal jak z waty. Warto zadbać, żeby stopy miały miękko w czasie biegu, bo każde stąpniecie będzie dużo bardziej odczuwalne w mięśniach i stawach niż podczas normalnego biegu.
Moje to Joma Hispalis 312 z przebiegiem już 1000 kilometrów. Mimo to wciąż dobrze się w nich biega. Chociaż już powoli trzeba myśleć nad nowym modelem. Koszt 200 zł  

Sznurowadła triathlonowe

To taki bajer ułatwiający zakładanie butów bez potrzeby ich rozwiązywania i zawiązywania. Wcześniej dopasowujemy sobie odpowiednią regulację, a później już nic więcej nie trzeba robić. Koszt 40 zł.Sprzęt który mamy już z poprzednich etapów. Możesz sprawdzić odcinek pływacki i odcinek kolarski. 

Stoper wodoszczelny

Nie jest to niezbędne wyposażenie, ale przyda się przy kontrolowaniu swojego czasu. Świadomość tempa z jakim pokonujemy kolejne kilometry według mnie jest bardzo ważna. Mój wodoszczelny stoper zakupiłem za 29 złotych w Lidlu. Nie utopił się.

Strój triathlonowy jednoczęściowy

Zastanawiam się nad strojem startowym. Powinien nieco skrócić czas w strefie zmian. W końcu będzie na mnie od początku do końca zawodów. Do wyboru jedno i dwuczęściowe. Z tego co, się dowiedziałem, pomaga w trakcie wszystkich trzech konkurencji, posiada wkładkę w kroku na rower, szybko odprowadza wodę. Powinien to być strój kompresyjny, wspomagający mięśnie ud i podtrzymujący właściwą postawę podczas biegu i jazdy na rowerze. Kompresja opóźnia zakwaszenie się mięśni, dzięki czemu są one w stanie pokonać więcej kilometrów w lepszym czasie. Lub zamiast jednoczęściowego stroju: 

Wieloczęściowy strój kompresyjny

Spodenki

Jeżeli nie chcemy wybierać się na zawody w stroju startowym, tylko samemu skompletować ubiór, to warto zastanowić się nad odzieżą kompresyjną. Niestety nie jest to tanie rozwiązanie. Same spodenki od popularnej firmy zajmującej się kompresją kosztują prawie tyle co, dobry jednoczęściowy strój startowy. Spodenki takie z przeznaczeniem do triathlonu wyposażone są w miękką gąbkę i zrobione są z uciskającego materiału, który nie tylko zapobiega zakwaszeniu mięśni ud, ale także pozwala na szybkie odprowadzenie wody po etapie pływackim. Koszt 370 złotych.

Getry
Mają za zadanie szybsze usuwanie kwasu mlekowego z mięśni łydek. Pomagają w minimalizowaniu wibracji i mikrourazów w mięśniach. a także przyśpieszają regenerację po wysiłku. Nie pochłaniają wody, dzięki czemu spokojnie możemy stosować tą odzież od początku zawodów triathlonowych.  koszt 140 złotych

Koszulka

Podczas długotrwałego wysiłku, ucisk w okolicach klatki piersiowej ma zapewnić prawidłową postawę. Koszt 270 złotych. Właściwie to płynąć można bez koszulki, a na rower i bieg założyć jakąkolwiek techniczną koszulkę. Wtedy oszczędzimy jakieś 220 złotych.

Całkowity koszt tego etapu:
Buty + sznurowadła około 250 – 350 złotych
Strój na cały triathlon 440 – 700 złotych

Zobacz również poprzednie etapy:
http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Sprzęt rowerowy na triathlon - jaki koszt startu

Next post

Fabryka Formy Galeria Mallwowa Poznań

7 komentarzy

 1. Katarzyna
  25 kwietnia 2014 at 15:54 — Odpowiedz

  Dość kosztowna ta przyjemność!!!

  • Apetyt NaSport
   25 kwietnia 2014 at 16:05 — Odpowiedz

   na szczęście jednorazowe wydatki.

 2. Marcin Gajda
  30 kwietnia 2014 at 11:09 — Odpowiedz

  buty to najważniejszy element tego wyposażenia. Bez dobrego obuwia nie pobiegnie się zbyt daleko, nie myśląc w ogóle o czasie

  • Apetyt NaSport
   5 maja 2014 at 15:42 — Odpowiedz

   No oczywiście. Jest teraz taki wybór butów, że każdy znajdzie coś idealnego dla siebie.

 3. agnieszka-gie
  5 maja 2014 at 16:39 — Odpowiedz

  super post 😉

 4. KON43
  22 czerwca 2014 at 12:42 — Odpowiedz

  😀

 5. […] Odcinek kolarski Odcinek biegowy […]

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *