15
Shares
Pinterest Google+
Na horyzoncie już widzę wiosnę. Wyłania się ze spiętrzonego śniegu i opływa w ciepłe promienie słońca. Z uśmiechem napełniam płuca rześkim powietrzem i…krztuszę się dymem z kominów. Cudownie. To jest dobry dzień na wychodzenie ze snu zimowego.Wschodzące czerwone słońce nad polami. Oszronione, błyszczące łąki. Czuć siłę, jaka drzemie w naturze.

Wiem, że to początek lutego, ale szybko do kwietnia zleci i nie ma co marnować czasu. Już niedługo rozpoczynają się kolejne starty, ciekawe imprezy i nowe wyzwania. Trzeba zakasać rękawy i sprostać swoim własnym oczekiwaniom. Chyba najlepsza motywacja jest zawsze z samego siebie. Siódmy Poznański Półmaraton już nie długo, dlatego pora nieznacznie wydłużyć trasy biegowe. Myślę, że idealnie będzie pobiegać 3 razy na 10 i raz 16 km dla wybiegania.
Wciąż mając na uwadze start w triathlonie muszę też zwiększać szybkość na dystansie 10 kilometrów. W każdym razie miło sobie czasem przebiec półmaraton. Od tak, dla utrudnienia ruchu na drogach w Poznaniu. W końcu to nie ja będę szukał objazdów w korkach. Zawsze „lubiłem” ten dzień, kiedy próbowałem przedostać się do domu, a akurat był jakiś bieg głównymi ulicami miasta. Nigdy nie potrafiłem zrozumieć, co w człowieku musi siedzieć za zło, żeby takie udręki innym sporządzać. Czy tak trudno bieg zorganizować w lesie? Jak to mówią punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Teraz ja biegnę. Tym razem będę się jedynie delektować pięknymi widokami blokowych ulic i wdychać świeże miejskie powietrze. Zero stresu w samochodzie.

Po pierwszej w tym roku porannej przebieżce czuję moc. Oczywiście może to być wynik niepoczytalności jednak zakładam, że to drzemiąca we mnie niespożyta w ostatnich dniach energia. Czuję się jak na bateryjkach Duracella. Myślę, że to idealny znak na powrót do ogólnego wzmożonego treningu. Cel – Pokonanie triathlonu, po drodze przystanek zwany półmaratonem.

Pierwszy i jak dotąd ostatni półmaraton przebiegłem w październiku. Czas wtedy uzyskany to 1h 55′. Liczyło się, żeby dać radę go ukończyć. Sam czas nie miał już znaczenia. Takie sprawdzenie swoich możliwości. Od tamtego biegu minęło już wiele kilometrów i myślę, że poprawa wyniku nie powinna być trudna. Było by miło zejść poniżej 1h 45′. Jednak ten bieg nie spędza mi snu z powiek. Biegnę dla samej przyjemności. Czy będzie czas lepszy czy gorszy to już bardziej kwestia predyspozycji dnia, niż mojego nastawienia na pokonanie swojego czasu. Najbardziej nie mogę się doczekać atmosfery, jaka poprzedza start, później wyczekiwania kolejnych punktów kontrolnych, koncentracji na swoich mięśniach, oddechu i w końcu widok mety.

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Kultura kierowców

Next post

Nie było tak zabawnie

7 komentarzy

 1. My idealni
  6 lutego 2014 at 23:34 — Odpowiedz

  Życzę powodzenia i jak najlepszego czasu 😉
  K.

  • Apetyt NaSport
   7 lutego 2014 at 11:43 — Odpowiedz

   Bardzo dziękuję 🙂

 2. 15 stycznia 2016 at 12:47 — Odpowiedz

  Znakomity artykuł. Przeczytałem go jednym tchem.
  Pozdrawiam
  pokrycia dachowe tegola ostatnio opublikował…pokrycia dachowe tegolaMy Profile

 3. 15 stycznia 2016 at 20:33 — Odpowiedz

  Maybe I ought to do what I do when I vacation: say I’m from Canada.
  http://www.bor.link ostatnio opublikował…http://www.bor.linkMy Profile

 4. 24 stycznia 2016 at 17:41 — Odpowiedz

  A garantia da confidencialidade dos dados pessoais dos utilizadores do nosso site é importante para UFC Formula dos Musculos.
  Della ostatnio opublikował…DellaMy Profile

 5. 18 lutego 2016 at 11:07 — Odpowiedz

  Voila le guide termine ou presque: il raccord entre les 2 pieces pour que
  le joint soit parfait.
  frigo ostatnio opublikował…frigoMy Profile

 6. The law is definitely an instrument of equalization just as
  it requires from some persons and provides to individuals that are different.
  If the regulation does this, it is a musical instrument
  of plunder.
  Kansas City bankruptcy attorney Kansas City bankruptcy attorneys Kansas City bankruptcy lawyer Kansas City bankruptcy lawyers Kansas City MO bankruptcy lawyers bankruptcy attorney Kansas City bankruptcy attorneys Kansas City bankruptcy lawyer Kansas City ostatnio opublikował…Kansas City bankruptcy attorney Kansas City bankruptcy attorneys Kansas City bankruptcy lawyer Kansas City bankruptcy lawyers Kansas City MO bankruptcy lawyers bankruptcy attorney Kansas City bankruptcy attorneys Kansas City bankruptcy lawyer Kansas City bankruptcy lawyers Kansas City bankruptcy lawyers in Kansas City bankruptcy lawyer in Kansas City bankruptcy attorneys in Kansas City bankruptcy attorney in Kansas CityMy Profile

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *