2
Shares
Pinterest Google+

Nasze pociechy na co dzień zazwyczaj rozpiera energia. Jak dobrze wykorzystać jej nadwyżki, aby ułatwić dziecku odnalezienie się w codziennych sytuacjach i obowiązkach, a zarazem dostarczyć mu dawkę radości i szczęścia? Można to zrobić, zapisując pociechę do szkoły tańca.

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły tańca?

Możliwość poznania rówieśników z innych szkół, wymiana doświadczeń, nauka działania w grupie – to tylko niektóre z korzyści, jakie daje uczęszczanie na zorganizowane zajęcia w szkole tańca. Regularna aktywność fizyczna zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej, co w dzisiejszych czasach staje się bardzo istotną kwestią. Dzieci całymi dniami siedzą – najpierw w szkolnej ławie, potem przed komputerem czy telewizorem w zaciszu domu. Osiedlowe podwórka i trzepaki są zazwyczaj puste, co jeszcze kilkanaście lat temu było nie do pomyślenia. Na barkach rodziców spoczywa odpowiedzialność stworzenia odpowiednich warunków do tego, aby ich dziecko chciało i mogło bezpiecznie uprawiać jakąś formę aktywności fizycznej. Taniec jest do tego wspaniałą sposobnością. Angażuje różne grupy mięśni, pozytywnie wpływa na sylwetkę rosnącego organizmu, sprzyja koordynacji ruchowej. Ponadto, pozwala zrzucić z dziecka codzienny stres i zapobiega spadkom nastroju. Taniec uwalnia endorfiny i wywołuje uśmiech na twarzach naszych pociech. Sala do ćwiczeń tanecznych jest miejscem, w którym zawiązują się pierwsze przyjaźnie, czasem na całe życie.

Co taniec wnosi do życia dziecka?

Taniec, niezależnie czy mowa o hip-hopie, tańcach latynoamerykańskich tańczonych w parach czy tańcach ludowych, rozwija również osobowość, kształtuje gust i otwiera umysł dziecka na otaczający świat. Język tańca, podobnie jak mowa ciała, jest językiem uniwersalnym, rozpoznawalnym w każdym zakątku świata. Ucząc dziecko tańca, dajemy mu narzędzie, którym będzie mogło posługiwać się przez całe swoje życie. Sprawdzi się ono podczas uroczystości prywatnych, takich jak na przykład wesela, oraz okazji służbowych, na przykład imprez integracyjnych czy eventów branżowych. Ludzkie ciało w ruchu wyraża idealne proporcje i harmonię, czyli piękno w jego uniwersalnym wymiarze.

Rodzice, którzy chcą sprawdzić, czy taniec będzie odpowiadał ich pociechom, mogą zapisać je na pierwsze zajęcia. Różnorodne programy, dostosowane do wieku i preferencji dziecka oferuje między innymi akademia tańca Wrocław oraz akademia tańca Kraków. Dla osób mieszkających w innych miastach harmonogram i cennik zajęć można sprawdzić, wchodząc na stronę internetową szkoły tańca.

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Zakłady Bukmacherskie - Męski Sport

Next post

Mężczyzna, To Mężczyzna... Jeszcze.

4 komentarze

  1. 11 lutego 2018 at 13:47 — Odpowiedz

    a to racja, sama jestem tego przykładem

  2. 15 lutego 2018 at 14:29 — Odpowiedz

    no trzeba sie naszukac zeby znalezc dobra

  3. 17 lutego 2018 at 14:48 — Odpowiedz

    zgadzam się w 100% 😀

  4. […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Artykuł pochodzi z bloga Apetyt na sport. Aby przeczytać cały wpis KLIKNIJ TUTAJ […]

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *