0
Shares
Pinterest Google+

Kiedy spoglądam wstecz, widzę Polaków jako naród bardzo honorowy. Tak honorowy, że przedkładał honor nad dobro Państwa i obywateli, a z perspektywy dnia dzisiejszego, przyniosło nam to więcej szkód, niż pożytku. Jeszcze bardziej widać naszą naiwność w ocenianiu przyjaciół, wiary w śmieciowe traktaty i lojalności sojuszników. Na końcu ukazuje się nasze rozbicie wewnętrzne zamiast spójnej całości. I to chyba jest największy grzech naszego społeczeństwa. To, że dajemy się rozgrywać i skłócać jak dzieci, a naród przez dziesiątki lat pogrążał się w biedzie, nie potrafiąc działać jako jedność. Dzisiaj zdaje się być jeszcze gorzej.

Polacy I Ich Grzechy

Zauważyłeś, że od dziesiątek lat Polsce nie wiodło się najlepiej? Po latach dominacji, Polska nagle zniknęła z mapy. Jej obywatele byli germanizowani, rusyfikowani, a wszelkie objawy zrywów obywatelskich kończyły się ciężkimi porażkami.  Później dzięki wielkiej sile i wspólnemu zjednoczeniu odzyskaliśmy niepodległość, by po błędnych decyzjach i braku prawdziwego obrazu naszych stosunków międzynarodowych, dostać się w łapy Niemców. Później było jeszcze gorzej. Ponownie sprzedani przez zachodnich „przyjaciół” wpadliśmy na wiele lat pod opiekę Rosjan. Jak jest dziś, kiedy polska od prawie 30 lat jest wolna? Dziś zmagamy się z syfem kapitalizmu, konsekwencjami rozsprzedania polskiego majątku przez złodziejskie i pazerne „współczesne elity”, a także z donośnym krzykiem wszystkich tych, którzy próbują dalej ingerować w nasze polskie przepisy, prawa i interesy. 

Żaden inny naród,  nie daje się tak rozgrywać politycznie, finansowo i światopoglądowo jak my. A przynajmniej nie żaden liczący się naród. Pewnie dlatego my nie budujemy, a systematycznie odbudowujemy się z ruin. Dlaczego na to sobie pozwalamy? Bo nie ma w nas jedności. Polacy i Jedność, to dwa bardzo odległe od siebie słowa. Rzadko kiedy było im ze sobą po drodze. Jednak, kiedy już się ze sobą spotkały i szły ramię w ramię przez kolejne lata, Polska rozwijała i się i tworzyła europejską POTĘGĘ. 

Dlatego tak ciężko spogląda się obiektywnie na szalejące polityczne tsunami uszczypliwości, skarg, obelg i kurwa pierdolonego donosicielstwa. Ludzie bez pomysłu i wyobraźni na zdrową Polskę wylewają gorzkie żale do tak zwanych przyjaciół z zachodu, Unii i innych nie mających nic wspólnego z Polską instytucji międzynarodowych. Czy naprawdę ktoś uważa, że Niemcy, albo Bruksela lepiej zadba o interesy polaków, niż Polacy? To jest albo skrajna głupota, albo brak znajomości polityki, historii i pazernego kapitalizmu. Suwerennej polski nie zbuduje zachodni kapitał, ani zachodnie rządy. Polskę zbuduje Polski kapitał wspierany przez polskich świadomych konsumentów.

Dlaczego Polacy Muszą Wzbić Się Ponad Podziały

Piękne hasło Prawda? Wzbić się ponad podziałami. Oczywiście, że tak by było najlepiej. Tak, żeby społeczeństwo było zgodne i szło za jedną ideą budowania wspólnej silnej gospodarki. Wspólny dom, wspólne Państwo, w którym nie będzie swoich brudnych interesów załatwiać żaden bankster, czy inny dobry wujek, dbający o „nasze dobro”. Jeśli będziemy jednością, to na to zwyczajnie nie pozwolimy, bo jedność warta jest więcej niż pieniądze. Gdy „zapada noc” nad głowami, to sto tysięcy ludzi walczących ramię w ramię jest o wiele lepszych, niż sto milionów kulących się ze strachu. 

Niestety w Polsce po latach zaborów, wojnach, komunie i współczesnej kolonizacji gospodarczej, Polska jest wyprana z tożsamości i ubogacona przez tak zwanych lobbystów zachodnich koncernów. Ciernie i kliny wbijane są między nas z nieustającą częstotliwością, a każda próba podniesienia głowy kończy się wielkim lamentem i jazgotem naszych Przyjaciół. Groźbami, prośbami, odpalaniem opcji atomowych, a na końcu wewnętrzna, skorumpowana siła znów zatriumfuje. Zrówna nas wszystkich do jednego poziomu cichych, głupich polaczków. Sposób równania jest przecież standardowy; Ogłupić tego co myśli i zrujnować bogatego, który nie podzielił się z odpowiednimi służbami. Nie mamy mało takich przykładów. 

Odgórnie Sterowani

Maszynę do sterowania umysłami mamy w każdym domu. Wisi zapewne w centralnej jego części. MEDIA – 94% z nich należy do zagranicznego kapitału – takiego raka nie ma chyba w żadnym innym kraju. One z przyczyny oczywistej reprezentują interesy krajów zachodnich. Czego nie zrobią media, to dopełni kościelna ambona. Mamy silnie upolityczniony kościół, który nie tylko dba o nasze zbawienie, ale i o swoją skarbonę oraz władze. Mamy byłych funkcjonariuszy, agentów i polityków z czasów komuny, którzy z powodu braku dekomunizacji, stworzyli z Polski swój biznesowy folwark. Bardzo skutecznie przez lata naszej pseudo wolności rozkradli kraj.  Jak hieny rozszarpujące resztki ofiary pod osłoną nocy.

I wreszcie mamy współczesne „elity” – ludzi, którzy za przelewane zachodnie srebrniki, opluwają polaków i Polskę na międzynarodowych spotkaniach. Formułują wciąż nowe oskarżenia i najchętniej widzieliby w Polsce obce wojska na ulicach, tylko po to by obalić demokratycznie wybrany rząd, tylko po to by znów dostać się do władzy. Krew obywateli jest ceną jaką są w stanie zapłacić za ponowne dojście do władzy. Stać ich na to poświęcenie. Nie żebym był jakiś propartyjny, zwyczajnie wk@#%&a mnie obłuda, prostytucja polityków i GŁUPOTA. 

Nauczono Mnie, Że Nie Kala Się Własnego Gniazda

Naród, ród; jesteśmy wielką rodziną, a sprawy rodzinne powinno załatwiać się we własnych czterech ścianach. Iść i rozpowiadać do sąsiadów, że nie układa nam się w relacjach z bliskimi i wymyślać jakieś bzdury, to dość żałosny sposób, który zwykle prowadzi do tego, że jesteśmy odbierani jako rodzina patologiczna. Prędzej odbiorą ci dzieci, oskarżą o kradzieże i pijaństwo, niż dostaniesz realną pomoc. I tak właśnie dziś patrzy się na Polskę. Zamiast na mocnego gracza w Europie, ze świetnym wzrostem PKB, ze spółkami państwa, które odżyły, z uszczelnieniem podatków i z tego co powinno cieszyć każdego normalnego Polaka, czyli ze zmniejszeniem ubóstwa, głodu wśród naszych polskich dzieci, staliśmy się chłopcem do bicia. I nie dlatego, że nie mamy racji, a dlatego, że widać jak bardzo Polska jest skłócona wewnętrznie na szczeblach politycznych.

Przeraża mnie fakt, że dzisiaj, kiedy Polska ma własne zdanie i wizję skutecznego rozwoju, słyszy krzyki i odpiera ataki wszystkich, którzy do tej pory z polski robili swój folwark, dojną krowę i strefę wpływów.  Ale jeszcze bardziej przerażają mnie słowa i jazgot (podobno) polaków, którzy za stołki w Brukseli i sowite europejskie wynagrodzenia pierdolą głupoty. Tu powinna być jedność. Obrona Polski ponad własnym interesem. Bo Polska jest wspólną najwyższa wartością dla nas i dla kolejnych pokoleń. To nasz dom. Chociaż najwyraźniej dla niektórych jedyną wartością jest brzdęk przesypywanego metalu, dlatego może powinno się im zapłacić ołowiem. Tacy ludzie nie powinni mieć prawa reprezentowania interesów Państwa. 

Z Podniesionym Czołem

I chociaż podnosimy już coraz wyżej głowy i nie jesteśmy już tak bardzo zakochani w zachodzie, a coraz bardziej doceniamy naszą piękną Polskę, to jednak wciąż nie potrafimy mówić wspólnym głosem. Wśród polityków ilość szumowin wzrosła, traktaty są tak samo gówniane jak były, a wartość naszych przyjaźni jest wprost proporcjonalna do interesu jaki w tej przyjaźni mają nasi drodzy przyjaciele. Myślę, że czas honor zostawić w relacjach ze swoimi, a cwaniactwo wybrać dla obcych. Liczmy na siebie, bo na świecie nie daje się niczego za darmo i żadna unia, żaden zachodni przyjaciel, nie pomoże nam lepiej niż my sami możemy sobie pomóc.

 

 

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Jak Zrobić Piwo Black and Tan

Next post

Określ Swoje Wartości i Żyj Według Nich

1 Comment

  1. […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Artykuł pochodzi z bloga Apetyt na sport. Aby przeczytać cały wpis KLIKNIJ TUTAJ […]

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *