0
Shares
Pinterest Google+
Buty do biegania nie należą do najtańszych, dlatego każdy chciałby, żeby te jego wytrzymały jak najdłużej. Pokonać w nich 800 czy 1000 kilometrów. Przy odpowiedniej pielęgnacji jest to, jak najbardziej możliwe.

Właściwa pielęgnacja butów do biegania wcale nie jest prosta. Nie można ich tak zwyczajnie wrzucić do pralki. Tyle wiadomo na pewno. Zniszczy się amortyzacja, bez której nie biega się już tak przyjemnie, siateczka osłabnie albo się uszkodzi, a usztywnienie buta straci swoje właściwości. Wszystko to może nas przybliżyć do kolejnych wydatków na nowe buty.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja butów do biegania?
Tych kilka podstawowych zasad pozwoli Ci oszczędzić pieniądze

  • Po biegu przeczyścić buty szczoteczką i mokrą chusteczką/ szmatką.
  • Wyciągnij wkładkę z butów, rozsznuruj je i pozwolić im oddychać.
  • Butów nie susz ani na słońcu ani na kaloryferze tylko w temperaturze pokojowej daj im dochodzić do siebie
  • Dobrze jest wypchać buty suchymi ręcznikami albo gazetą, dzięki temu wchłoną one pot. Sól, którą wraz z potem przyjmują nasze buty, niszczy je i przyśpiesza konieczność wymiany obuwia.
  • Buty przy zakładaniu i zdejmowaniu muszą być rozsznurowane. Chociaż wiem jaka jest pokusa przydepnięcia pięty i zsunięcia butów po treningu. Niestety trzeba się jeszcze schylić i rozwiązać nasze popylacze.
  • Kiedy buty zaczynają wydzielać nieprzyjemne zapachy, można je wsadzić do zamrażalki na noc, i powybijać wszelkie rozwijające się kultury bakterii
  • Nie używaj butów do innych dyscyplin sportowych. Są przeznaczone do joggingu, a nie do grania w piłę czy kosza. To nie są też zwykłe adidasy do chodzenia w nich na zakupy.

W dobrze zadbanych butach spokojnie przebiegniesz i 1000 kilometrów. Dla biegacza to najważniejszy sprzęt, niemal przyjaciel, który pokonuje wraz z nami każdy kolejny kilometr i dba, żeby nasze stopy miały jak najbardziej komfortową podróż.

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Buty do biegania dla początkujących

Next post

Test butów Joma Hispalis 312

1 Comment

  1. […] la porta USB e il connettore Aux-in possiamo o utilizzando lo streaming audio Bluetooth. Il do tutto gestito direttamente dai comandi sul volante in modo da non distogliere lo sguardo o le mani […]

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *