Mężczyzna, to mężczyzn, a nie księżniczka, która pudruje swój nosek i nie cham, który nie ma ani poszanowania dla kobiet, ani umiaru w piciu. Może trochę łajdak, może trochę szorstki typ i na pewno wieczne dziecko bez troski o swoje zdrowie. Pełen miłości do adrenaliny, żądzy przygody i młodzieńczej fantazji prowadzącej go na niebezpieczne rubieże. To się nie zmienia!! Przynajmniej nie powinno się zmieniać, jeśli MĘŻCZYZNA ma wciąż być mężczyzną, a nie transseksualnym wynalazkiem, którego uwierają rurki w kroku. Czy to dlatego dał się wykastrować współczesnej poprawności politycznej i feministycznej wizji świata? (Tylko pytam)

Ten tekst jest w pewnym sensie wpisem przewodnim dla nowego etapu tej strony. Od tak, żeby oddzielić to, co było do tej pory od tego, co dopiero nadejdzie. Blog musiał w końcu się przemienić w bardziej rozbudowaną formę. Dlaczego? (Bom żem się znudził) Zwyczajnie dlatego, że ilość sportu w moim życiu jest na tyle duża, że nie chcę  pisać wyłącznie o nim. Zwyczajnie przesyciłem się tą ilością. Do tego OCZYWISTYM jest, że facet to nie tylko sport i czas najwyższy wprowadzić zmiany. Jestem przekonany, że taka forma spodoba się wam bardziej i oczywiście liczę na wasze sugestie co do przyszłych tematów i zmian, które mogłyby tutaj nastąpić. No to zacznijmy w ogóle od tego…

Kim Powinien Być Współczesny Mężczyzna?

To wciąż ta sama szelma, której uśmiech jest bardziej ironicznym i szyderczy niż przyjazny, a mimo to ma w sobie tę moc zjednywania przyjaciół, przenoszenia mebli,  i rachowania kości, kiedy okazja się nadarzy. To ten gość pewny siebie, z poczuciem własnej wartości, który nie obawia się podejmować decyzji i dążyć do realizacji swojego celu. Porąbie drewno, naprawi kontakt i jest upierdzielony od smaru, kiedy naprawia samochód. Nie ważne czy się na tym zna, ułańska fantazja wskaże mu drogę.

Wciąż z wyczuciem stylu, ale nie tego z kolorowych gazet, promujących tęczowych projektantów. Męski styl się nie zmienia. Jest qrwa męski. Zmienia się tylko liczba „mężczyzn”, którzy od niego odchodzą, żeby wyglądać mooodnie; W obcisłych rurkach i mokasynach bez skarpet. Z upiętą kiteczką na czubku głowy, z makijażem na twarzy i po kilku sesjach u kosmetyczki. Jak wiadomo moda wcale nie świadczy o jakości. Wystarczy spojrzeć ilu fanów ma Zenek w odniesieniu do jakości jego śpiewu. Miejmy jakieś zasady, poczucie męskiej godności. Wyrzuć z szafy różowe ciuchy i przestań przejmować się wyglądem, bo to kobieta ma być ładna, a ty masz być męski. Po prostu.

Dziś Prawdziwych Mężczyzn Już Nie Ma?

Kobiety starają się dorównać mężczyznom i idzie im coraz lepiej, bo zbyt wielu facetów to cipy, które nie mają ani honoru, ani wyobraźni, ani chęci walki. Jakby jedynie korzystając z wypracowanej przez poprzednie pokolenia męskiej dominującej pozycji. Szwendają się przez życie, bez celu, bez wyobraźni, bez jaj, oddając się coraz bardziej internetowemu życiu, gdzie mogą popyskować, ale nie dostaną za to w mordę. Gdzie mogą strzelać i walczyć bez konieczności trenowania swojego ciała, umysłu i silnej woli. Zwyczajnie przesuwają się przez życie, jakby nic ciekawego nie mogło ich spotkać. Tak jakby nie mieli w sobie ducha i wyobraźni, dawnych żeglarzy, odkrywców i awanturników. Brakuje im tego czegoś, co światu nadało prędkość. Olbrzymich, wielkich jak pięści JAJ.

Geny się spierdoliły? Czy tylko za mocno nas ta cała poprawność chwyciła za klejnoty i już trudno zaszczekać, zawarczeć albo pogryźć, żeby ktoś nie poczuł się urażony? Takie z nas wilki w klatce, bestie ujarzmione, w których testosteron coraz bardziej zanika, bo i po co ten hormon, którego wykorzystać nie możemy, nie potrafimy. Wtedy Ci biedni, zdziczali uchodźcy stają się bardziej atrakcyjni, bo bardziej bezwzględni, zwyrodniali, zwierzęcy. Niczym hieny, przy udomowionych psiakach. łaf łaf? Pan nie pozwala szczekać, to siedzisz cicho i patrzysz z podkulonym ogonem, jak Twój świat jest rabowany i odzierany z wartości, kultury i historii. Do tego spoglądasz wokół siebie i widzisz, że kobiety zaczynają mieć jaja (w przenośni i dosłownie), a faceci dokonują na sobie stałej, bezkompromisowej i dobrowolnej kastracji. W przyrodzie nic nie ginie. No może tylko prawdziwi mężczyźni.

Wciąż Jest Nadzieja

Na szczęście wciąż jest więcej tych, co noszą spodnie a nie rurki, tych, co zdobywają świat realny, a nie tylko ten w grach i tych, dla których dobry stek, kotlet schabowy, czy żeberka są lepsze od diety bez glutenowej, bez mięsnej, bez mlecznej, bez sensownej. Jednak dużo trzeba zrobić, by zatrzymać to, co sunie w dół.  Podnieść pozycję mężczyzny, europejczyka, który dziś boi się powiedzieć prawdy o otaczającym świecie. Głośno krzyczeć kiedy się z czymś nie zgadza i walczyć o to, żeby świat powrócił do normalnego położenia. Bo przecież mężczyzna jest stworzony do obrony i walki; O swoją rodzinę, o swój dom, o ziemie i kulturę. Więc pora znów założyć mentalne spodnie i pokazać, że mężczyzna to stworzenie, które przede wszystkim ma charakter, odpowiednie wartości i wciąż może być kręgosłupem NORMALNEGO, nieskrzywdzonego psychicznie społeczeństwa.

Temat w żadnym razie nie jest wyczerpany. Może macie odmienne zdanie? Może to zwyczajnie moja wizja świata i współczesnego mężczyzny błądzi gdzieś w nierealnych sferach? Jestem bardzo ciekaw.