0
Shares
Pinterest Google+

Kultura na drodze, to przeżytek. Nie wróci już nigdy.

Wiem, wiem, każdy potrafi prowadzić, a jedynie ten drugi na drodze, to burak i cham niedouczony. Kulturę wyniósł prosto z obory w której był wychowany przez bydło i robi je teraz na drodze. Wszyscy jesteśmy mistrzami kierownicy. Prawda jest jednak taka, że polski sposób jazdy odbiega dość znacząco od tego jak racjonalny, zdrowy na ciele i umyśle człowiek zachowywać się na drodze powinien. Kultura na drodze, to coś czego nie uczą niestety w szkołach jazdy. Może i próbują, ale za bardzo to nie wychodzi. Na drogę wyjeżdża wielu którzy wiedzą jak zmienić koło i już umiom jeździć po prostej, ewentualnie zrobią z bólem parkowanie równoległe tyłem. Szkoda tylko, że dodatkowo nie przeprowadzamy egzaminów z kultury drogowej, a coraz mniej ludzi używa podczas jazdy swojej mózgownicy. Dlatego też pora wyrównać szanse i wyedukować tych z wyższym IQ, by mogli się odnaleźć w polskich realiach. Jedźcie i nie miejcie skrupułów.  

1. Myśl?? NIE

Zaprawdę powiadam Wam, myślenie ma sens, jednak na drodze liczy się masa, albowiem pierwszeństwo ma ten kto większy pojazd prowadzi. 

2. Nie musisz się zatrzymywać przed przejściem dla pieszych

Jest to pewien zabobon, że należałoby się zatrzymywać przed „zebrą” i przepuszczać pieszego, kiedy ten sygnalizuje chęć wejścia na jezdnię. Podobno kiedyś było to nawet stosowane. W tej chwili jednak pieszego możesz traktować jako ofiarę jego własnego szaleństwa. Śmiało przejedź po czubkach jego butów spoglądając na niego gniewnym wzrokiem.   

3. Gdy ktoś chce być dobrym samarytaninem

Gdy jednak zdarzy się to tuż przed Tobą, a kierowca dobry samarytanin, który z nieznanych nikomu powodów zatrzymują się przed przejściem by wpuścić pieszego, nie bądź biernym świadkiem. Stary, tu miejsca na sentymenty nie ma. Lewy pas, pełen but i nie ma zmiłuj. Król szosy jest tylko jeden.

4. Ci gorsi na podporządkowanej

Wyjątkowo bezczelni kierowcy, którzy usiłują wepchnąć się z drogi podporządkowanej na TWOJĄ drogę. Zasada jest jedna, jedź zderzak w zderzak, na innych nie spoglądaj. Nie po to stoisz w korku już tyle czasu, żeby stracić dodatkowe 5 sekund i go wpuszczać przed siebie. Jest na podporządkowanej? To niech tam zdycha.

5. Nie ułatwiaj życia tym którzy wycofują z miejsca parkingowego

Na parkingach jest to nagminne. Nie mają mendy pierwszeństwa, a włączają te swoje awaryjki i próbują cofać wprost na drogę. NIE ZATRZYMUJ SIĘ, NIE UŁATWIAJ. Niech się tam szamoczą, niech czekają, przecież Ty już się rozpędziłeś na parkingowych alejkach do zawrotnych 20 km/h. Nie możesz teraz stracić 30 sekund na to żeby pozwolić mu w spokoju wyjechać.

6. Tylko nie dziękuj

Pamiętaj, że jeśli ktoś Cię przypadkiem wpuści przed siebie, czy to z drugiego pasa czy z drogi podporządkowanej NIGDY, PRZENIGDY NIE DZIĘKUJ. To był zwykły mięczak. Taki plendz na jednego strzała. Wpuścił Cię bo wie że jesteś lepszy – Prawdziwy macho.

7. Myśl?? Wciąż nie!!

Masz być jak ameba, pantofelek, pieprzony pierwotniak, który nie skażony myślą dostaje w ręce 2 tony rozpędzonej stali. Samochód + pełen but + droga + beztroska = Jesteś Kozirro!!!

8. Kierunkowskazy są dla leszczy

Podobno kierunkowskazy, są po to, żeby sygnalizować swoje zamiary w poruszaniu się na drodze. Ale Ty przecież wiesz co chcesz zrobić więc odpuść sobie. Każdy ma swój samochód i nie musi się nikomu tłumaczyć z tego gdzie będzie skręcał. 

9. Kiedy ktoś chce zjechać na Twój pas, przyśpiesz

Z pewnością nie raz, ktoś chciał zjechać na Twój pas, bo na jego akurat była zwężka, albo może chciał zjechać na lewoskręt. KOGO TO OBCHODZI. Kiedy tylko włączy migacz lub da jakikolwiek sygnał przyśpiesz. Nie wpuszczaj gnoja. Dokonał już swojego wyboru.

10. Udawaj Anglika

Dwupasmówka? Pięknie, lewy pas i śmigaj. Nie ważne czy za Tobą jedzie ktoś szybciej. Żyjemy w wolnym kraju i masz prawo jechać którym pasem chcesz i jak szybko masz ochotę. Na wyspach się jeździ lewym pasem a ty jesteś światowym człowiekiem.

11. Jestem tak zajebisty, że potrzebuję dwa miejsca na parkingu

Wyznaczone miejsca parkingowe? Jakieś linie namalowane? Tym się nie przejmuj, to jest dla zwykłych śmiertelników. Ciebie te prawa się nie tyczą. 

12. Tyś jest Panem tej drogi i wszelkich szos pozostałych

Drogi zostały stworzone dla Ciebie. Jesteś jak najbardziej zobligowany do udzielania pouczeń słownych, rzucania kurw soczystych i ukierunkowania jednoznacznych gestów w stronę wszystkich, którzy niefortunnie stanęli na Twej drodze. Czy to rowerzystów, czy traktorzystów, pieszych czy innych kierowców. 

13. Droga wojownika szos

Tą drogą podążają najlepsi. Jesteś wybrańcem, który może wymuszać pierwszeństwo, wyprzedzać na trzeciego, blokować boczne ulice kiedy stajesz na światłach, czy przejazdach kolejowych. Prawdziwy Chosen One.

14. Trąb i wyzywaj nie pomagaj. Dżentelmeni wymarli

Kobiecie zepsuł się samochód i nie może ruszyć ze skrzyżowania? Zdopinguj ją!!! Trąb kilka razy, krzyknij coś przyjemnego kiedy widzisz jak próbuje zepchnąć auto na pobocze. 

15. Pokaż fucka

Kiedy mimo swojej perfekcji i opanowaniu popełnisz jakiś drobny błąd i jakiś inny kierowca zwróci Ci uwagę to unieś dłoń i w okaż swą skruchę środkowym palcem.  

16. Piłeś?? 

To napij się więcej i zostań w domu. Obawiam się, że nikt jednak nie będzie potrafił tego docenić. 

17. Gdy zapali się zielone światło

Gdy zielone światło na skrzyżowaniu się zapali, Ty podnieś głowę znad sms-a w telefonie,  po czym bieg włącz bez sprzęgła, niech samochód Tobie zgaśnie. Wtedy odpal go ponownie i rusz z piskiem opon. Bądź świadom złego ducha swego przez którego to nikt więcej na tym świetle już nie przejedzie. Gratuluje jesteś zwycięzcą 

18. Korek czy nie Ty masz zielone.

Jeśli masz zielone światło i widzisz, że i tak nie uda się Tobie zjechać ze skrzyżowania, ze względu na korek po drugiej stronie to, weź to olej i i tak wjedź. 

19. …

Takie trzy kropki dla zastanowienia i poważne pytanie – Co jeszcze odpierdalasz na drodze??!!

 

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Top 6 - najładniejsze kobiety w Crossfit

Next post

Szybkie czytanie. Dwukrotna poprawa w ciągu 15 minut.

2 komentarze

 1. Malgorzata Wrzesińska
  20 grudnia 2014 at 22:10 — Odpowiedz

  A ja na drodze się opalam w moim Cabrio, śpiewam i tańczę wymachując pomponami 🙂

  A tak na poważnie : na chamstwo kierowców nie ma mocnych; musimy być ostrożni.

  Ostatnio pomyliłam amatorkę rozmowy telefonicznej z moją znajomą; kiedy zaczęła zjeżdżać w kierunku pobocza którym szłam – uświadomiłam sobie, że to nie moja znajoma a kobieta pragnąca mnie rozjechać zjeżdżała prosto na rów i gdybym nie wskoczyła do rowu…

  ech…

  Pozdrawiam 🙂
  Malgorzata Wrzesińska ostatnio opublikował…Gdy znajdziesz się na podium – bezcenna nauka 🙂My Profile

 2. Adrian
  12 stycznia 2015 at 12:44 — Odpowiedz

  Ja na przykład uważam że punkt 2 jest nie do końca dobrze sformułowany. Bardzo dużo przypadków widzę że niestety piesi nie patrzą czy coś jedzie ani nawet nie za bardzo chcą patrzeć i tylko zerkną z pogardą z wzrokiem że ja jestem na pasach i możesz mi podskoczyć. Rzeczywistość jest niestety taka że czasami kierowca może się zamyślić albo coś go rozproszy itd. a prawdą jest że kierowcy się nić nie stanie a pieszy może zginąć także apel piesi też musza myśleć bo to chodzi o ich zdrowie.
  Adrian ostatnio opublikował…Kosa spalinowa Stihl – urządzenia od niemieckiego producentaMy Profile

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *