1
Shares
Pinterest Google+

Kilka dni temu w ręce wpadła mi nowa kamerka z lini Forever active, o dosyć prostej nazwie Sport Camera Forever SC-400. Brakowało mi możliwości kręcenia filmów przy jeździe na rowerze, po wzgórzach. Poprzednia kamerka została w domu i trzeba było znaleźć nową zabawkę, żeby uwieczniać różne niezwykłe w moim odczuciu momenty. Zwiedzanie na rowerze, to jednak świetna sprawa. 

Pierwsze co się rzuca w oczy, to rzecz jasna sposób opakowania. Przejrzyste, ładnie eksponujące kamerę, plastikowe pudełko, może nie ma związku z tym co zawiera, jednak w bardzo przyjemny sposób wpływa na pierwsze wrażenie kamery i dodaje jej z + 20 do profesjonalizmu. W pudełku pod spodem, kamera forever sc-400 ma dodatkowe mocowania; paski, trytki, pokrętła i wymienne elementy. Tanie, małe drobnostki, ale pozytywnie wpływają na moje odczucia. Może i nigdy ich nie wykorzystam, ale świadomość, że ktoś zadbał o to, żeby zaspokoić moją inwencję przy mocowaniu kamery, bardzo mi się podoba. Po otworzeniu ochronno-wodoszczelnej kapsuły dostałem małe, czarne, prostokątne pudełko, przypominające zabawkę z dzieciństwa, na której mogłem oglądać przeskakujące slajdy. 

2016-08-29-19-18-18-829

Obsługa

Tak jak i jej wygląd zewnętrzny tak i w obsłudze dominuje prostota. Może i nie nazwałbym jej intuicyjnej, to jednak szybko można się nauczyć podstawowych funkcji i obsługi menu. Bardzo duży plus, to możliwość wejścia do wszystkich funkcji bez potrzeby wyciągania kamery z opakowania ochronnego. Cztery klawisze gwarantują pełną obsługę w dowolnym momencie. Do tego możliwość obsługi kamery zdalnie, poprzez wi-fi.

Wi – Fi

Wystarczy ściągnąć darmową aplikację ze sklepu Google play na androidzie i połączyć się poprzez wi-fi z kamerą. Wszystkie funkcje i obraz dostępne są na naszym ekranie tabletu czy telefonu. Spoko pomysł, ale daje możliwość obsługi kamerki tylko w obrębie sieci wi-fi. Mimo to i tak mi się to bardzo podoba. 

Obraz

Obraz to z pewnością bardzo mocna strona kamery Forever SC-400. Nagranie jest wyraźne i czyste nawet po przerzuceniu go na komputer czy telewizor. Nagrywanie w rozdzielczości HD i 4K daje radę. Oczywiście tak jak w przypadku innych kamer, do biegania słabo się nadaje. Chociaż uprząż na klatkę jest naprawdę solidna i stabilna, to jednak bieg wywołuje zbyt duże drgania i wstrząsy przez co obraz za bardzo trzęsie. Na rowerze spisuje się bardzo dobrze, a na resztę testów jeszcze przyjdzie czas. Mam zamiar zabierać ją i pod wodę i na różne bardziej ekstremalne zabawy. 

Na rowerze w pierwszym momencie dopadł mnie mały zonk, bo po przejechaniu zaledwie 2 kilometrów dodatkowe mocowanie zwyczajnie pękło. Za duże naprężania, wstrząsy, a może nie dopasowanie? Nie mam pojęcia. Szkoda bo wydawało się ze będzie dobrze funkcjonował. Po kilku nagraniach teraz siedzę i kombinuje jak inaczej zamontować kamerę na rowerze. Mam też mocowanie na kasku, ale wg mnie kamera na kasku wygląda co najmniej dziwnie. Na szczęście mam jeszcze to oryginalnie, dołączone do kamery i to… też się rozpadło. Ale sobie z tym poradziłem. Nagrania z roweru sprawiają mi na razie najwięcej radochy 😉 Niedługo wrzucę też film, gdzie będzie można się przekonać samemu jak kamera forever sc-400 rejestruje obraz. 

2016-08-29-19-18-44-702

Dźwięk

Nie zależy mi jakoś  szczególnie na dźwięku, jednak poza wieloma zaletami tej kamery, jest jeden mankament. Właśnie dźwięk. Poważny czy nie, to już zależy od tego do czego nam taka kamera. Wbudowany mikrofon totalnie nie daje rady. Po odtworzeniu filmu dźwięk jest stłumiony i słychać szmery i trzaski. Zresztą można to usłyszeć na filmie na końcu.

Wygląd

Czarny prostokącik, w prostej obudowie, bez fikuśnych zaokrągleń, i seksownych dołeczków. Ale przecież liczy się wnętrze. A wnętrze kamery ma swój urok. 

2016-08-29-19-19-08-292

Odczucia me własne

Wygląd kamery nie powala, ale też nie ma w sobie nic co by przeszkadzało. Jest taki jak powinien być. Ilość różnych pierdoł już dużo bardziej mi zaimponowała. Podoba mi się, że producent myśli o różnych możliwościach montażu kamery. Po włożeniu maksymalnej możliwej karty micro SD moim oczom ukazał się widok wielce mnie cieszący. Pamięci wystarcza na ponad 6 godzin nagrania. To według mnie bardzo długi czas jeśli chodzi o nagrywanie 4K. Baterii chyba już nie. Wyładuje się według moich obliczeń po jednej godzinie, ale mogę się mylić i rozładuje się szybciej. Bardziej nadaje się do szybkich numerków niż długich maratonów. Dźwięk zaskoczył. Nie sądziłem że będzie tak słaby. Za to obraz jest najmocniejszą stroną tej kamery. I dobrze bo w końcu do tego jest kamera, do rejestrowania obrazu. Jednak wszystko jak zawsze rozchodzi się o cenę. Przelicznik złotówki do jakości i tutaj okazuje się, że wyjątkowo niska cena, daje relatywnie bardzo wysoką jakość obrazu. Mimo kilku mankamentów, kamera spisuję się świetnie i jestem z niej bardzo zadowolony. Będę ją często wykorzystywać o czym pewnie się przekonacie.

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Żele energetyczne ALE

Next post

Kurtki Softshell. Najlepsza Zewnętrzna Ochrona?

3 komentarze

  1. […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Artykuł pochodzi z bloga Apetyt na sport. Aby przeczytać cały wpis KLIKNIJ TUTAJ […]

  2. 18 października 2017 at 09:17 — Odpowiedz

    Sprzęt jest bardzo fajny, ja jakiś czas temu kupiłem sobie gopro, zabawa z nagrywania jazdy rowerem bo lesie jest super, poki co mam dosc slabą kamerke ale myśle że z czasem ją zmienie bo bardzo mi się to podoba 🙂 pozdrawiam

  3. 2 marca 2018 at 12:28 — Odpowiedz

    Szukam informacji czy da się podłączyć do tej kamerki mikrofon (przez usb)?

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *