3
Shares
Pinterest Google+

Umówmy się. Mężczyźni, to wielbiciele rywalizacji. No raczej, no przecież. Wiesz, ze tak jest i to lubisz. Praktycznie każdy powód do tego, żeby pokazać kto jest silniejszy, lepszy, sprawniejszy jest idealny do zorganizowania małych zawodów. Nawet tych dwu osobowych. Siłowanie na rękę, to wręcz podstawowa forma takiego sprawdzianu siły i każdy szanujący się bohater chce wygrywać. Dzisiaj przedstawię tobie w kilku punktach, jak powinieneś się przygotować, żeby technicznie pokonać silniejszego, ale mniej obytego technicznie oponenta. Oczywiście nie każdego byka da się rozłożyć, ale twój ranking powinien się znacznie poprawić w podwórkowej lidze kozaków. 

Co To Jest Siłowanie Na Rękę?

Nieco powątpiewam, że jest ktoś, kto nie słyszał o tym popularnym sporcie, jednak wrzucę tu małe info. Otóż siłowanie na rękę lub tak zwany armwrestling, to znakomita dyscyplina sportowa i pewnego rodzaju zapasy. Dwóch głodnych triumfu i pewnych swej siły zawodników zwiera swe dłonie w uścisku zwykle prawych dłoni. W warunkach naturalnych zwykle są pod wpływem… nie tylko emocji 🙂 Z łokciami podpartymi o stół, każdy z nich próbuje pokonać swojego oponenta, dociskając jego rękę do płaskiej powierzchni stołu. Najważniejsza informacja jest taka, że to nie tylko siła zwycięża, a w tej chwili dużo bardziej istotna jest technika, taktyka, szybkość i wytrzymałość, również ta psychiczna. Tradycyjnie takie walki odbywają się w pozycji siedzącej, jednak oglądając zawodowców łatwo można zauważyć, że walka odbywa się na stojąco przy specjalnie stworzonym do tego sportu stole.

Historia Siłowania Na Rękę

Siłowanie na rękę jest znane od wieków i służyło jako pewnego rodzaju bezpieczna rozrywka w wioskach, barach, klubach itd na rozładowanie testosteronu. Pierwsze próby spisania reguł walki podjęto w Stanach Zjednoczonych w latach 50, gdzie Dave Devato oraz Bili Soberanes postanowili zorganizować zawody dla kierowców ciężarówek. Pomysł został poparty przez związki zawodowe i dzięki temu odbył się pierwszy na świecie profesjonalny turniej w siłowaniu na rękę . Pod koniec lat 50 tych zaczęły powstawać pierwsze federacje a już w 1962 roku zorganizowano pierwsze międzynarodowe zawody w mieście Petaluma.

Technika Armwerstlingu Dla Amatora, Czyli Jak Wygrywać Na Rękę Z Silniejszymi

To by było tyle z krótkiego opowiadania o armwrestlingu, a teraz czas przejść do prostej techniki, którą możesz wykorzystać przeciwko mało uświadomionym siłaczom. Nie mów mi tylko, że nie masz w sobie tego parcia i chęci, żeby wygrywać z kimś pokazując mu że jesteś silniejszy. Każdy facet chce wygrywać i być samcem alfa. Każdy chce udowodnić kumplom że jest od nich silniejszy. Taka natura mężczyzny. Sprawdź jak wygrywać, wprowadź tą technikę w życie i skopaj dupska leszczom 😉

Wskazówki gdy siłujesz się na prawa rękę: (przy siłowaniu na lewa rękę, te same zasady ale w lustrzanym odbiciu)

Technika Hak

1 – Ustaw swój bark, łokieć i nadgarstek w jednej linii, na przeciwko przeciwnika

2 – Prawa stronę miednicy przekręć i ustaw tak by dotykać nią krawędzi stolo bokiem

3- wysuń prawa nogę do przodu i lekko w prawo dzięki temu będziesz miał możliwość się zaprzeć

4 – Po starcie zegnij nadgarstek w hak, tak żeby wierzch nadgarstka był skierowany w stronę przeciwnika

5 – Ciągnij rękę przeciwnika na siebie i w lewo. Po skosie. Mięśnie ręki są dużo silniejsze przy ciągnięciu niż pchaniu

6 – pamiętaj żeby twój bark był za linia nadgarstków, dzięki czemu będziesz korzystał z większej siły. Próbuj pochyłach prawy bark w przód

7 – Jeśli twój hak nie działa i jesteś za slaby w nadgarstku, spróbuj wykorzystać atak na palce wroga. 

8- Zsuń swoja dłoń nieco wyżej, tak żeby przeciwnik musiał trzymać twoja dolna cześć reki.

9- Znów ciągnij splecione nadgarstki w lewy skos do siebie

10 – kiedy już poczujesz, ze opór został przełamany, użyj całej swojej możliwej siły i masy ciała. Wykręć łokieć od siebie w jego stronę i napieraj całym ciałem na rękę przegranego.

 

Teraz pozostaje tylko praktyka i trening, żeby rozłożyć znajomych i nieznajomych w barowych konkursach. Powodzenia.

 

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Daj Się Ponieść, Lekko, Sportowo z Entuzjazmem Na Wiosnę

Next post

Niebieskie Pigułki - Fakty, Które Cię Zaskoczą

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *