2
Shares
Pinterest Google+
Niedawno została otwarta w Poznaniu kolejna już Fabryka Formy. Tym razem w zachodniej części miasta, w Galerii Mallwowa w Skórzewie. Jest to już czwarty punkt Fabryki Formy w Poznaniu i okolicach miasta. Byłem ciekaw jak to wszystko wygląda od środka. Jaka atmosfera, jaki sprzęt i czym różni się od innych siłowni. Skorzystałem z jednorazowego darmowego wejścia.

Pierwsze wrażenie

Jak to zwykle teraz bywa, na wejściu za dużą ladą recepcji wita nas uśmiech miłej Pani. Po krótkiej rejestracji można iść do szatni. Należy pamiętać, żeby zabrać swoją kłódkę do szafki. Szatnie są naprawdę przyjemne. Przyciemniane meble i duże lustra dają bardzo pozytywne odczucia ekskluzywności. Kawałek dalej można skorzystać z pryszniców, sauny i odpłatnie z solarium. 
 
Cała przestrzeń treningowa podzielona jest na kilka stref – wolnych ciężarów, maszyn, bieżni, indor walking, spinning, treningu funkcjonalnego oraz sala do zajęć aerobowych. Do dyspozycji są również dwa tarasy, które będą wykorzystywane w letnie miesiące do prowadzenia zajęć spinningowych i aerobowych na dworze. 
 
Fabryka Formy Mallwowa, to duża przestrzeń treningowa, jednak po wejściu na salę poczułem się przytłoczony, miałem wrażenie, że jest mi duszno. Według mnie maszyny poustawiane są zbyt gęsto, panuje tam za duży ścisk i brakuje mi wolnej przestrzeni. 
 
Właściwie w każdej strefie brakuje mi ładu i przejrzystości. Wszędzie panuje lekki chaos i niestety nie potrafię się tam odnaleźć.

Miejsce

Fabryka Formy w Galerii Mallwowa jest ładnym, czystym miejscem, z wieloma nowoczesnymi maszynami, wykwalifikowanym personelem i wszechstronnym przeznaczeniem wydzielonych sal. Każdy może znaleźć tutaj coś dla siebie i z pewnością w pełni zrealizuje swój trening. Jako nowy klub ma kilka niedociągnięć, ale przecież na początku nie wszystko da się zauważyć. Wydaje mi się, że w tej okolicy jest to jedyny klub, który przy tak bogatym wyposażeniu nie odstrasza swoją ceną. W godzinach popołudniowo-wieczornych klub jest pełen, co świadczy o dużym zainteresowaniu i jednocześnie o zapotrzebowaniu na tego typu kluby.

Niedopracowania

Strefa wolnych ciężarów – myślę, że dla każdego osobnika płci męskiej, który na siłownię nie chodzi z czysto towarzyskich powódek, a po to, żeby tam targać żelastwo, będzie miała trochę wad. Nie są to duże wady, ale jednak czegoś jej brakuje. 
 
Pierwsza rzecz, to za mała ilość wolnych ławek do ćwiczeń. Na wyposażeniu są dwie ławeczki i krzesło. To zdecydowanie za mało, przy takiej ilości ćwiczących. I jeszcze wada podstawowa na takiej dużej siłowni, to brak bramy, której maszyny z linkami nie zastąpią.
 
Druga sprawa, to ciągłe poszukiwanie obciążeń do sztangi. Wykorzystywane są nie tylko do obciążenia gryfów, ale także suwnicy i niestety niektórych maszyn. Wciąż trzeba chodzić i rozglądać się za krążkami, których jest przy takim rozłożeniu za mało. To samo dotyczy hankielek – jeden komplet podstawowych ciężarów takich jak 18 , 20 itp nie wystarcza.
 
Strefa maszyn – Jak już pisałem w strefie maszyn panuje za duży ścisk. Przydałoby się tam zwiększenie wolnej przestrzeni, przez usunięcie nadmiaru maszyn do wyciskania na barki i klatkę. Jak dla mnie nie ma potrzeby, żeby było tak dużo sprzętu podobnego przeznaczenia.
 
Strefa treningu funkcjonalnego – Trochę za mało miejsca, przez co wszelkie pomoce treningowe, leża w kącie. 

Ceny

Przy upoważnieniu Fabryki do ściągania należności z konta:
 
do 16:00 cena za miesiąc 129 zł
do 22:30 cena za miesiąc 139-149 zł
 
Umowa bezterminowa z miesięcznym wypowiedzeniem
 

Podsumowanie

Klub dopiero zaczyna i jestem przekonany, że wiele rzeczy zostanie poprawionych i dopracowanych. W chwili obecnej wiele mi tam brakuje, żeby poczuć się swobodnie i nie być poirytowanym podczas treningu. Przy centrum jest darmowy parking, co jest dużym plusem. Panie na recepcji i instruktorzy są uśmiechnięci i starają się pomagać trenującym, objaśniając funkcjonowanie maszyn i ich przeznaczenie. Niestety ja dalej szukam odpowiedniej siłowni dla siebie, z dobrym wyposażeniem, przyjemną atmosferą i za przystępną cenę.
 
 

Lokalizacja

Fabryka Formy znajduje się na pierwszym piętrze Galerii Mallwowa w Skórzewie.
Sprawdź lokalizację na tej mapie
http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Sprzęt biegowy - co potrzebujesz na pierwszy triathlon

Next post

Spacerowicze na siłowni

8 komentarzy

 1. Arkadiusz S
  5 maja 2014 at 18:44 — Odpowiedz

  Oby więcej takich miejsc w naszym kraju. Siłownia przyjemna, schludna, aż miło ćwiczyć 🙂

  • Apetyt NaSport
   6 maja 2014 at 15:23 — Odpowiedz

   To prawda. Jeżeli chodzi o czystość, to tutaj nie ma zastrzeżeń 🙂

 2. Natalia Slezak
  13 maja 2014 at 16:23 — Odpowiedz

  Chętnie poszłabym na taką, szkoda że w moim mieście nie ma 🙁

  • 19 sierpnia 2016 at 23:33 — Odpowiedz

   It’s about time somoene wrote about this.

 3. Wojciech
  26 czerwca 2014 at 13:56 — Odpowiedz

  Chętnie poszedł bym do takiej w moim mieście. Coś fantastycznego dla każdego. Zawsze można znajdzie coś dla siebie.

 4. 19 sierpnia 2016 at 22:23 — Odpowiedz

  Call me wind because I am abesultoly blown away.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *