1
Shares
Pinterest Google+

Musisz Znać Swoją Wartość

Jak często twoje dobre samopoczucie jest uzależniane od czyjejś aprobaty, pochwał, albo krytyki? Jak często słuchasz bzdur na swój temat przyjmując je jako swoją własną ocenę? Ile razy poddajesz się, bo ktoś ci powie, że to co robisz jest głupie? Znając polską rzeczywistość, z pewnością za często.

Zawsze chce się być docenionym, usłyszeć czasem kilka słów pochwały i mieć wokół siebie takich doradców i krytyków, którzy w sposób mądry pokierują ciebie dalej. Tylko, że tak się nie da. Na pewno nie w Polsce. Zresztą na świecie też rzadko kiedy znajdzie się ktoś, kto oceni cię obiektywnie, a nie tylko przez pryzmat swoich wartości i uprzedzeń. Dlaczego? Bo nie da się wygrać z ludzką naturą – zawiścią, chęcią zmiany innych, podłością i chamstwem. Ludzie coraz częściej nienawidzą tych, którzy kierują się innymi wartościami, poglądami, sposobem życia, albo zwyczajnie są od nich lepsi. Burze między ludźmi z polityką w tle są najlepszym przykładem. Dlatego częściej spotkasz tych, którzy spróbują zmieszać cię z błotem, niż tych którzy docenią twoją indywidualność.  Tak bardzo lubimy widzieć cudze wady i słabości, zamiast zauważać, to co gnije w nas samych.

Wystarczy chwilę poczytać komentarze pod artykułami na stronach informacyjnych, wyjechać na drogę, albo posłuchać wypowiedzi na ulicy. Cała masa podłości i obelg w imię wychwalania swojej racji. Zawsze pojawiają się specjaliści mówiący co powinieneś robić i kim „TY” jesteś. W rzeczywistości, mało kto z tych znawców potrafi dojrzeć dalej, niż na metr od swojej furtki, a umysłowo brodzi w kanale ściekowym delektując się zapachem własnej arogancji i esencją spapranego, kończącego się życia. Czego też nie zauważa, bo od nienawiści coraz mniej dostrzega. Totalny brak wyobraźni, myślenia i empatii.

Wkurza mnie to, że tego typu ludzie i ich poglądy mogą mieć wpływ na jakość mojego samopoczucia. Wkurza mnie to, że ja się komuś nie wpierdzielam w życie, nie oceniam, a mimo to ktoś próbuje wmówić mi, że powinienem żyć inaczej, działać inaczej i mieć inny ranking wartości w życiu. Życie, to życie – może jest jedno, może więcej, ale tu i teraz jestem tylko raz i chcę czuć się dobrze patrząc za siebie, kiedy lata uciekają. Nie chcę w swoich wspomnieniach widzieć tylko pracy, biurowego biurka i drogi jaką pokonuję, żeby do niej dojechać. Życie jest MOJE.

Wbrew pozorom ten tekst nie jest podszyty konkretnym przykładem. Nie dotyczy jednego zdarzenia, ale jest sumą obserwacji ludzkiej natury. Gracze Xbox nie znoszą graczy PS, kibice jednej drużyny nie lubią tej przeciwnej. Ten, co jest aktywny nie zrozumie tego, kto woli spędzać czas przed kompem, pracoholik nie zrozumie tego, co pozwala sobie na rozrywkę. Człowiek nie rozumie człowieka, a większość żyje krytykowaniem rzeczywistości, zamiast jej poprawianiem. Każdy zawsze ma jakieś „ale”. Kimkolwiek byś nie był, czegokolwiek byś nie robił, zawsze znajdzie się ktoś kto powie – „jesteś jebnięty”, tylko dlatego, że on wybrał sobie inny sposób na wykorzystanie swojego czasu. Ludzie zaczęli cieszyć się z faktu, że mogą przelewać swoją żółć i nienawiść wpływając tym samym na pogarszanie samopoczucia innych. To jest jak zaraza.

Myślę, że jest tylko jedna skuteczna możliwość, pokonywania tych przesyconych goryczą opinii. Bez względu na to, co Ci powiedzą, wierzyć w siebie, znać swoją wartość i być świadomym swoich wyborów. Myśleć niezależnie, bez presji otoczenia i wszech obecnego hejtu. Liczy się, to czy czujesz się z tym co robisz szczęśliwy. To jest twoje życie, twoje wybory i masz prawo, żeby nacieszyć się tym, co sprawia tobie przyjemność. Nie pozwól na to, żeby ktoś, kto ma odmienne poglądy mógł wgryźć się w twoje życie, zniszczyć twoje wartości, sposób postrzegania świata i odbierał ci przyjemność z bycia sobą. Bądź sumą własnych pasji, wyborów i sukcesów. Doceniaj siebie. Zawsze. 

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Trening Na Barki W Domu - Video

Next post

Trenażer Rowerowy - Tajemnica Skutecznego Treningu

5 komentarzy

 1. 19 listopada 2015 at 23:55 — Odpowiedz

  Lubię to! Żyć własnym życiem i tego życia nie zmarnować!;)
  Artur ostatnio opublikował…Uginanie ramion ze sztangą prostą lub łamaną + metoda 21!My Profile

 2. 20 listopada 2015 at 12:14 — Odpowiedz

  …a ludzie niestety skupiają się na wszystkim i wszystkich dookoła, przestając się liczyć z samym sobą…
  Fit na obcasach ostatnio opublikował…Wieczorne przekąski i podjadanie nocą – co wybrać, by nie tyć?My Profile

 3. 23 listopada 2015 at 12:06 — Odpowiedz

  Należy wiedzieć kim się jest i nie brać do siebie wszystkiego 🙂
  Patrycja ostatnio opublikował…Wybór trenera personalnegoMy Profile

 4. 24 listopada 2015 at 16:17 — Odpowiedz

  Pozytywnie!!
  norbert ostatnio opublikował…Podróże te małe i duże – bus PłockMy Profile

 5. Magdalena
  26 listopada 2015 at 14:23 — Odpowiedz

  Dziękuję Ci za te słowa..

  Wszystkiego dobrego

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *