0
Shares
Pinterest Google+

ALE BCAA Glutamine to odżywka, która zawiera wszystko to, czego potrzebuje ciało do dobrej regeneracji i odbudowy włókien mięśniowych. Połączenie aminokwasów rozgałęzionych i dodatkowej porcji glutaminy, daje doskonały efekt dla ciała i umysłu. Jest to oczywiście suplement diety, dlatego pozwala jedynie uzupełniać naszą dietę w to, czego nie sposób dostarczyć z normalnym pokarmem. L -leucytyna, L-izoleucyna i L-walinę i l-glutaminę. Dzięki temu w jakiś sposób udaje mi się uniknąć przetrenowania.

Testując BCAA Glutamine od ALE, jak zwykle pierwszej kolejności przychodzi smak, później rozpuszczalność i ogólne wrażenia z picia tego specyfiku. ALE BCAA Glutamine, to odżywka z bardzo dobrą rozpuszczalnością, co świadczy też o jej czystości. Podobnie jak opisywana wcześniej kreatyna, nie zostawia grudek i proszku na dnie. Druga rzecz, którą często mam przy mieszaniu innych odżywek BCAA, to piana na powierzchni wody. W przypadku ALE to się nie dzieje. Smak. No cóż, nigdy nie lubowałem się w cytrynie i to się nie zmieniło, ale przy małej ilości wody, można przełknąć. Jak to się mówi, nie musi być smaczne, ważne że jest skuteczne. Mieszanie z sokiem jabłkowym zamiast z wodą, rozwiązuje sprawę.

glutamina odżywki suplement diety

Regeneracja dzięki BCAA

Już kiedyś pisałem o BCAA, wpis można znaleźć tutaj. Jest to podstawowy suplement diety każdego sportowca. W każdym razie BCAA najlepiej pić w czasie treningu i zaraz po nim. Wszystkie potrzebne składniki dzięki temu szybciej płyną do komórek mięśniowych i pomagają w syntezie białek i podnoszą stężenie związków anabolicznych w organizmie, dzięki czemu regeneracja po treningu następuje znacznie szybciej. Dodatkowo aminokwasy rozgałęzione usprawniają redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej. Oznacza, to że w każdej fazie budowania dobrej formy są one bardzo przydatne. Oprócz tego BCAA wspomaga układ nerwowy, a także wpływa na wzrost siły.

glutamina bcaa suplement odżywki

Po co używać Glutamine?

To teraz trochę więcej o glutaminie. W czym pomaga glutamina:

 • stymuluje procesy syntezy białek mięśniowych poprzez dodanie azotu sprzyjającego budowie nowych białek mięśniowych
 • zwiększa poziom hormonów, które pozytywnie wpływają na nastrój, samopoczucie i budowę ciała. Czterokrotnie zwiększa poziom hormonu wzrostu w porównaniu do placebo.
 • zwiększa wytrzymałość dzięki uzupełnianiu poziomu glikogenu w czasie wysiłku.
 • zmniejsza katabolizm mięśni podczas treningu
 • wzmacnia układ odpornościowy
 • zmniejsza czas regeneracji mięśni
 • zapobiega przetrenowaniu podczas długotrwałych cykli treningowych nawet z dużymi obciążeniami 

Glutamina jest najważniejszym aminokwasem w ludzkim organizmie. Nie tylko wspiera wytwarzanie glukozy w wątrobie, ale także jest pewnego rodzaju paliwem dla dzielących się komórek. Wspiera też procesy anaboliczne i oczywiście dba o odpowiednią regenerację po intensywnym wysiłku. Przy tym nie jest to drogi suplement. Jeżeli sport jest w twoim życiu codziennością, lubisz być aktywny i zależy Tobie na dobrej regeneracji, to ALE BCAA Glutamine powinna być podstawową odżywką jaką zastosujesz.

ALE BCAA Glutamine, to suplement stosowany w sportach siłowych. Tak naprawdę jest to bardzo pomocny środek w każdej dziedzinie sportu. Doskonale sprawdza się też w treningach wytrzymałościowych, głównie ze względu na przyśpieszoną regenerację i uzupełnianie glikogenu w trakcie długich zawodów wytrzymałościowych. Piję ją przed, w trakcie i po wysiłku, ale też stosuję ją rano na czczo i wieczorem przed pójściem spać. 

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Orlen Warsaw Marathon - Maraton Dodaje Energii

Next post

Triathlon Sieraków na pożegnanie.

8 komentarzy

 1. […] (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Artykuł pochodzi z bloga Apetyt na sport. Aby przeczytać cały wpis KLIKNIJ TUTAJ […]

 2. 6 czerwca 2016 at 13:27 — Odpowiedz

  Używałem i byłą ok, a nawet bardzo ok. Fajny blog ogólnie.

 3. 6 czerwca 2016 at 14:49 — Odpowiedz

  Niestety biorę glutaminy, powiedz mi czy w tym połączeniu faktycznie regeneracja jest szybsza. JEŚLI chodzi o bcaa to smakowo najlepsze dla mnie jest jabłkowy scintec – bez porównania z innymi.

 4. 14 czerwca 2016 at 08:49 — Odpowiedz

  Słyszałem też, że glutamina zapobiega urazom stawów. W każdym razie spoko suplement 🙂

 5. 30 czerwca 2016 at 10:50 — Odpowiedz

  Bardzo fajny ten preparat, chyba będe musiał spróbować.
  Agata ostatnio opublikował…Warto jeść zupyMy Profile

 6. 4 lipca 2016 at 13:18 — Odpowiedz

  Glutamina to podstawa jeśli chodzi o ochronę stawów.

 7. 12 sierpnia 2016 at 17:00 — Odpowiedz

  W sumie tego rodzaju suplementów jeszcze nie próbowałem, ale przyznam, że wygląda to obiecująco ;). A jak cena ile trzeba zapłacić za 500g ?

 8. 7 czerwca 2018 at 12:28 — Odpowiedz

  Używałam i spełnił swoją rolę.
  Jako suplementy polecam:
  https://poradyfit.pl/ranking-tabletek-na-odchudzanie/

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *