1
Shares
Pinterest Google+

…Bo Nie Potrzebujesz Innego Idola

Zauważyłeś, że na tym świecie większość ludzi to KOPIE? Zamiast być bohaterem swojego życia, odgrywają role poboczne. Kserówki zapatrzone w zdjęcie swojego idola i naśladujące go w mniejszym lub większym stopniu? Lubimy się porównywać do innych, naśladować i kopiować. Ja wiem, że tak od dziecka ten świat nas kształcił, że powinniśmy brać przykład z pozostałych. Nauczyciele coś tam bredzili, że Kasia to tak dobrze się uczy i powinna być dla nas wzorem, a Tomek to najlepiej gra w piłkę… i tylko dlatego mamy brać z nich przykład.Tak nam rodzice i nauczyciele na psychikę wjeżdżali, jakby zapomnieli, że jednak osobowość jest najważniejsza. Że to kreatywność kształtuje przyszłość, że indywidualiści tworzyli historię, a świat jest tak piękny, bo jest cholernie różny.  Ze szkoły wyszliśmy jak dzieci z szablonu, wyrównane do norm i wskazań praworządnego obywatela. Ale po jakiego to wszystko? Czy każdy musi być takim samym klockiem w układance?

Nie Interesują Ciebie Inni

I tak lecimy przez to dorosłe życie, wciąż próbując się do kogoś przyrównać albo przykleić, idąc jego ścieżką, zamiast dostrzegać własne mocne strony i przetrzeć swój szlak. Kiedy nie idzie tak cudnie, jak powinno, to hejtujemy sąsiadów, współpracowników, rodzinę, nawet szefa (dobra szefa to można, bo on to zawsze z innej planety). Lepiej odnaleźli się w mentalnie ukształtowanej foremce; mają większy telewizor i sportowy samochód przywieziony na lawecie z RFNu, może nawet własne mieszkanie. Tylko co, jeśli szczęście może mieć inne odmiany i tylko od ciebie zależy, co ma wartość? Zamiast szukać swoich słabości zacznij pielęgnować, te mocniejsze, bardziej istotne dla ciebie cechy. Nie próbuj odnaleźć się w cudzym świecie! WYKREUJ swój!

Większość ludzi szuka swojego idola. Próbuje iść jego drogą, naśladuje, podziwia, może wielbi. Po co? Jedyną osobą wartą naszej uwagi, jesteśmy my sami. Każdy jest niepowtarzalny i wystarczy uwierzyć w swoje możliwościNie ważne co robisz, rób to dla siebie. Patrz tylko na to co sprawia tobie przyjemność, obserwuj własne sukcesy, rekordy i nie przejmuj się wynikami, słowami, ani życiem innych. Wyciągaj lekcję z tego co robisz i bierz z tego inspirację dla dalszego rozwoju. Stwórz swoją historię, swój START, DROGĘ i METĘ. Patrz w przyszłość! Bądź swoim własnym bohaterem, bez poszukiwania idoli, inspirowania się innymi, bez naśladownictwa, kompleksów i bez wywieszania białej flagi. Kto inny będzie wiedział czego pragniesz i to kim tak naprawdę jesteś? Nie każdy będzie lubił łowić ryby, nie każdy zostanie dyrektorem i nie każdy musi być sportowcem. Jednak każdy może zostać swoim BOHATEREM…

Bądź Głównym Bohaterem Swojego Życia

Nie powiem, że nie lubiłem się porównywać. Zestawiać z lepszymi i skupiać na tym w czym byłem słabszy. Tylko to absolutnie niczego nie daje, bo zamiast rozwijać to, co się lubi, próbujesz poprawić się w tym, co nie daje żadnej satysfakcji. Nie INSPIRUJE, nie DOPINGUJE. Jedynie wyciąga na obce pole walki, bo taka moda, takie otoczenie, takie czasy. Idziesz w cudzym cieniu, bardziej jak czyiś plecak,  niż główny odtwórca roli życia.

Dlatego od dawna już nie porównuję. Tworze i kreuję. Swój czas, siebie, swoje otoczenie, swoją drogę i miejsce do którego chcę dotrzeć. Ktoś powie, że to takie podejście życzeniowo-obietnicowe, ale i tak wolę iść w wytyczonym przez siebie kierunku, choćby droga była trudna i wymagała dużego wysiłku, niż użalać się nad sobą i siedzieć na dupie, pozostawiając po sobie jedynie niezrealizowane marzenia.

Opłaca Się Ryzykować

WIEM JEDNO NA PEWNO!!! Jeśli masz w głowie pomysł na siebie…. RUSZ SIĘ!! Co z tego, że to wymaga ryzyka, odwagi, czasu??!! Czas mija, życie mija, a wokoło nic się nie zmienia. Tylko strach większy, czasu mniej, kompleksów więcej, obawy drążą i dołują. Przecież to znasz.

Może i kilka razy będziesz na granicy rezygnacji. Przewrócisz się, poparzysz, ktoś zamknie ci drzwi i będziesz musiał wspinać się do okna, ale na pewno nauczysz się przez to dużo więcej, niż gdybyś nie próbował. Zmień swoje życie, tworząc w nim to, co ma dla ciebie znaczenie.  Łam zasady i łam bariery. W twoim życiu to TY jesteś głównym bohaterem i tylko to ma znaczenie, żeby wcielić się w taką rolę w której będziesz czuł się najlepiej.

Rusz się i idź po to! To jest Twój czas. Obraz w głowie który sobie stworzyłeś – siebie i tego, co chcesz osiągnąć może stać się realnym osiągnięciem. Zobaczysz, że z każdym dniem będziesz nabierać rozpędu i w pewnym momencie zdasz sobie sprawę, że wszystko układa się idealnie dla ciebie. Znam to! I powiem tobie, że to jest zajebiste uczucie – kiedy w strachu robisz pierwszy krok, kiedy rozpędzasz się powoli, a droga zaczyna układać się tak, jak tego chcesz, aż w końcu jesteś w miejscu, który jeszcze przed chwilą wydawało się niezwykle odległe i nie do zdobycia. Rzeczywistość kształtują twoje MYŚLI I DZIAŁANIA. 

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Strój Rowerowy Na Wiosnę - New Men Style Berkner

Next post

Bieganie Po Przerwie - Krok Po Kroku Do Lepszej Formy

3 komentarze

  1. 4 maja 2017 at 12:54 — Odpowiedz

    Mądrze napisane, ja mam niby pomysł na siebie, ale dojście do celu jakoś słabo mi idzie….

  2. 10 maja 2017 at 13:43 — Odpowiedz

    tak właśnie ! zgadzam się

  3. 6 września 2017 at 12:54 — Odpowiedz

    tak powinno byc

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *