2
Shares
Pinterest Google+

Umysł męski, mój umysł to labirynt bodźców, pragnień, rozrywki i pożądania nowości. Technologia dla mnie to łechtanie mojej dziecięcej ciekawości, męskiego pragnienia zmian, brutalnego egoizmu i chęci posiadania. Podoba mi się to, co wznieci we mnie umysłowo dotykowy pociąg i chęć zaspokojenia technologicznych fanaberii. Wiem, że Ty również tak masz!! Fitbit Ionic pojawił się wzbudzając pełne moje uwielbienie. Idealnie wcisnął się w moje zapotrzebowanie i stał się częścią mojej każdej doby. To głupie mówić tak o zegarku prawda? Oczywiście, że tak, ale TO NIE JEST ZEGAREK! Powiedzmy to otwarcie i na samym początku. To wielofunkcyjne urządzenie do poprawiania mojego samopoczucia i ułatwiania aktywnego życia. 

Wygląd – Bo mężczyźni kochają patrzeć dlatego Fitbit Ionic pokazuje, jak…

I … połączyć prostotę ze sportowym zadziorem – bo nie sztuką jest nadać rzeczom kształt, ale dać im duszę, która wpasuje się w Twój charakter. Połączenie ochronnego, zaokrąglonego szkła, z aluminium w stylizowanej formie, daje pożądany przeze mnie wygląd. 

II …dać przejrzystość obsługi – ponieważ każdy ruch, jest w zgodzie z moją intuicją. Obsługa jest wyjątkowo prosta i taka powinna właśnie być. Po prostu!

III …sprawić, żeby zaciekawiły szczegóły – magnetyczna ładowarka naprowadza we właściwe miejsce; nie uszkodzisz już ani gniazda, ani wtyczki, a paski wymieniam w ciągu sekundy małym kliknięciem. Takie detale, które potrafią zrobić dobrze. 

IV …dać możliwość wyboru każdego dnia – bo mając kilkanaście wzorów wyświetlacza w aplikacyjnym asortymencie, mogę zaszaleć 😉 Nie każdy dzień musi być taki sam. 

V …ważny jest duży, przejrzysty i czytelny wyświetlacz – kiedy biegnę, słońce nie przeszkadza mi w odczycie wskazań. Ekran 1,42″ i 348 x 250 pix w wysokiej jasności daje bardzo dobra widoczność nawet w słoneczne dni.

VI …mocny masywny pasek, nadaje całości przyjemny i solidny obraz. Do wymiany mam też lżejszy i delikatniejszy pasek sportowy, który pozwala skórze bardziej oddychać w czasie treningu. 

zegarek sportowy, fitbit, ionic, siłownia

 

Aktywność – bo dzisiaj wiem więcej, mogę więcej i dbam o siebie bardziej, dlatego Fitbit dla mnie to…

VII …małe multimedialne centrum kształtowania sylwetki i dbania o zdrowie – jeden przycisk i odpalam ofertę 7 różnych rodzajów aktywności. Jaki dzisiaj trening?  W zależności od wyboru Fitbit Ionic uruchomi GPS, policzy kilometry, pokaże spalone kalorie, pokaże pokonaną trasę, ilość uderzeń serca w każdej sekundzie treningu. Bieganie, rower, pływanie, bieżnia, podnoszenie ciężarów, trening interwałowy, czy też opcja innej aktywności.  

VIII …monitoring twojego serca 24h na dobę – dzisiaj żyjemy szybciej, mocniej i intensywniej. Ciśnienie nie podnosi się jedynie podczas treningu. Stres w pracy robi swoje i warto wiedzieć kiedy czas iść się wyciszyć. Co ciekawe pomaga mi w tym jedna z aplikacji zainstalowanych na zegarku, która nazywa się Relax, czyli 2 minutowa sesja oddechowa. Taki bajer 🙂

IX …możliwość zaspokojenia potrzeb, których nie miałem czasu sobie uświadomić – do tej pory nie wiedziałem, że informacje o połączeniu telefonicznym, albo komunikat tekstowy, który wyświetla się na zegarku jest tak przydatny. Poważnie. Od dłuższego czasu dźwięk telefonu jest dla mnie na tyle irytujący, że go wyłączam i zostawiam co najwyżej włączone wibracje. Oczywiście dzięki temu przegapiam połowę połączeń, a na wiadomości odpisuję ze sporym opóźnieniem. Taki buntownik ze mnie. Zresztą telefon leży przy ładowarce, w kieszeni, w plecaku, a ja jednak wiem, że coś się dzieje.  Szczególnie przydatne w trakcie treningu. Odbiór połączenia, czy odpisanie na wiadomość nie jest możliwe. Jeszcze. Aktualizacja na fitbit OS2 umożliwia szybkie wysyłanie odpowiedzi z zegarka. Zostanie wprowadzona wiosną 2018.

X …mieć trenera w zasięgu ręki, a raczej na ręce – aplikacja z ćwiczeniami w zegarku, to wyjątkowa kategoria, na której Fitbit Ionic może dużo wygrać. Wymaga jeszcze rozbudowy, bo na razie oferuje 3 zestawy treningowe, ale jestem przekonany, że niedługo dojdą kolejne, bo zwyczajnie jest to kierunek właściwy do rozwoju tego programu. Lubię to. 

XI …fakt, że ktoś kto dba o to, żebym szedł dalej – godziny za biurkiem uciekają mi dość szybko i często przez kilka godzin nie odrywam się od monitora i telefonów. W każdej godzinie czuję na nadgarstku małe przypomnienie, żebym wykonał przynajmniej 200 kroków. Super? Tak bardzo, bardzo super. Bo trzeba trzymać fason i ruszyć poślady z miejsca. 

XII …najlepsza aplikacja treningowa na rynku. Nie jest to może związane już z samym zegarkiem, ale jeśli dla kogoś trening w zegarku to za mało, to Fitbit Coach, będzie dla niego idealnym miejscem. Aplikacja jest praktycznie idealna i na rynku nie ma dla niej równych. 

smartwatch, fitbit, zegarek sportowy, tracker biegowy, gps, zegarek z gps

Wnętrze –  bo wygląd przyciąga, ale dopiero to, co w środku daje…

XIII …więcej muzyki, niż potrzebujesz do ukończenia zawodów Ironman. Fitbit ma pamięć wewnętrzną, która pomieści ponad 300 kawałków muzycznych. Na razie jeszcze nie wiem czym to zapełnić.

IX …dobre niebieskie światło – według mnie bluetooth jest tutaj kolejną silną pozycją. Połączenie z telefonem, czy ze słuchawkami bezprzewodowymi jest stabilne i w czasie biegu nie straciłem połączenia nawet na chwilę. 

X …możliwość prześwietlenia swojego snu. Do tej pory mój sen byłem w stanie ocenić na podstawie porannej analizy mojego wnerwienia. Subiektywne odczucie, że jest spoko, albo że ten dzień będzie delikatnie mówiąc ciężki. Teraz dzięki czujnikom w zegarku i aplikacji w telefonie wiem ile dokładnie spałem, jak często się przebudzał, ile trwały poszczególne fazy mojego snu. No cóż nie poprawia to mojego samopoczucia, ale podoba mi się to. Swoją drogą czy to normalnie, że sen wynosi zwykle trochę ponad 6 godzin… ech.

XI …wydajny akumulator, który wytrzymuje około czterech dni przy włączonym pulsometrze i leniwym trybie życia, oraz około 10 godzin w stanie ciągłej aktywności sportowej. Myślę, że to dobry wynik. Można nad nim popracować, ale już jest dobrze.

XII …GPS na miarę potrzeb. Myślę, że to jest najważniejsza sprawa, jeśli myślisz o Fitbit Ionic, jako o zegarku sportowym. Wyszukanie satelity zajęło mu jedynie kilka sekund. Pomiar jest bardzo dokładny. Specjalnie wybierałem, znane mi trasy, żeby sprawdzić czy będzie miał prawidłowe wskazania. Zaskoczył mnie. Wybijał kilometry z dużą precyzją, nie wieszał się, nie gubił połączenia z satelitą. Miło z jego strony. Tego potrzebowałem. 

XIII …pulsometr na nadgarstku. Nie należę do fanów paska na klatce. Kiedy jakiś czas temu zaczęły wychodzić pierwsze zegarki z wbudowanym pulsometrem, wiedziałem, ze paski mnie już nie interesują. Fitbit Ionic zaoferował mi bardzo skuteczny pomiar nie odbiegający swoimi wynikami od czujników na klatce. I to jest właśnie rozwój!! Zniwelowanie dodatkowych elementów do minimum. 

fitbit ionic, fitbit tracker, gps, pulsometr, fitbit ionic

Użyteczność – bo najważniejsze, to z pracy zrobić zabawę w której…

XIV …poczujesz, że ktoś tworzy dla ciebie. Moim zdaniem ten smartwatch został wykonany tak, żeby nic nie powodowało negatywnego odczucia zagubienia w obsłudze. Fitbit stawia na zabawę i przyjemność, której ludzie potrzebują i oczekują. Nie jest to zegarek dla zawodowców, którzy potrzebują wyjątkowo szczegółowych danych, tylko dla ludzi, których niesie przed siebie i chcą w łatwy sposób korzystać z nowej technologii. 

XV …wiesz że, potencjał, który jest w zegarku będzie rozwinięty. Zegarek jest dość nową pozycją na rynku i oczkiem w głowie firmy. Widać ciągłą pracę nad jego udoskonaleniem i dobry kierunek w którym zmierza producent. 

XVI …połączone jest to, co potrzebujesz w jednym małym pudełku. Podoba mi się to, że kiedy wybiegam na trening, ze sprzętów elektronicznych wystarczy mi już tylko zegarek i słuchawki. Bez paska pomiarowego na klatkę, bez mp3. Teoretycznie nawet gotówki nie muszę ze sobą brać, ponieważ zegarek ma wbudowany portfel umożliwiający dokonywanie płatności (jeszcze tego nie sprawdziłem).

XVII …aplikacja jest jedną z najlepszych. Właściwie, to tutaj znów spotkałem się z czytelną prostotą, która intuicyjnie kieruje mnie po poszczególnych możliwościach. Tak jak pisałem wcześniej, Fitbit pozwala bawić się sportem i obsługą zegarka. Dosyć zastanawiające jest jednak to, że na zegarku nie ma możliwości sprawdzenia archiwum treningu, po tym jak zamkniemy raport z zakończonej właśnie aktywności. Dopiero w aplikacji możemy przejrzeć ukończone ćwiczenia. 

 

Oczekiwania, bo zawsze można coś więcej i można lepiej dlatego…

XVIII …oczekuję, też nawigacji chociażby powrotnej. Kiedy biegnę w nowym miejscu, nie zawsze skupiam się na tym gdzie jestem. No dobra jeszcze nigdy nie zabłądziłem na tyle, żeby nie trafić do domu, ale jednak byłoby to czymś przydatnym.

XIX …trenera biegania, rowerowego, siłowego. Czy nie było by świetnym rozwiązaniem wprowadzenie treningów, pod 10, 20 czy 42 kilometry biegu? Piękna sprawa. Trening biegowy jest za to wprowadzony w specjalnej edycji Fitbit Ionic adidas edition. 

XX …zgrania danych i eksportu do innych aplikacji sportowych. Każdy ma jakąś swoją grupę znajomych, która korzysta z konkretnej aplikacji i z nimi chcemy się porównywać. Do tego nie w każdym kraju popularne są te same aplikacje. Oczywiste jest też, że jeśli dzisiaj zaczynam biegać z nowym sprzętem, chciałbym porównać to ze starymi wynikami. W aplikacji Fitbit jest zakładka „Friends” – każdy kto posiada dowolne urządzenie Fitbit, może dodawać znajomych i „ścigać” się na kroki. 

zegarek sportowy smartwatch fitbit ionic, sport, bieganie, rower,

Odczucia, bo tylko one wywołują we mnie pragnienie zakupu i posiadania. 

XXI po prostu daje się lubić. Przyciągnął mnie od razu i już został. Nic w nim nie przeszkadza. Zwyczajnie wpasowuje się w tryb życia.

XXII Jest wygodny, nie uwiera i daje możliwość zmiany paska. Może nieco spłaszczył bym klamrę, która lubi się zahaczyć. 

XXIII W jakiś sposób wywołuje chęć rywalizacji z samym sobą. Ustawiasz sobie cele, a on sprawdza, czy się z nich wywiązujesz. Oczywiście w pewien sposób pomaga je osiągnąć. 

XXIV Przystępna cena. Są produkty, które na dzień dobry odrzucają mnie ceną. Fitbit pokazuje, że można zrobić wysokiej jakości zegarek sportowy zachowując przystępną cenę. 

 

Fitbit Ionic, to w mojej opinii bardzo ciekawy i godny polecenia smartwatch, ze sportowym zacięciem. Jego najsilniejsze strony, to bardzo dokładny GPS, wrażliwy pulsometr na nadgarstku oraz wygodna aplikacja. Nie puszy się formą i rozdmuchaną obsługą. Jest intuicyjny zarówno w obsłudze zegarka jak i aplikacji. Do tego producent stawia na radość z korzystania z jego funkcji i ogólnie pojmowaną zabawę sportem. Oferuje świetną (prawdopodobnie najlepszą) aplikację treningową Fitbit Coach i powoduje chęć prowadzenia aktywnego, zdrowego trybu życia. Może nie wszystko jest jeszcze, na poziomie idealnym, ale jest na dobrej drodze by tak się stało. Dla mnie spełnia najważniejsze funkcję i myślę, że tak samo będzie dla 80% ludzi, którzy nie zajmują się profesjonalnym sportem, a traktują to jako dobrą zabawę. Przystępna cena w połączeniu z doskonałą dbałością o szczegóły stawia Fitbit w ścisłej czołówce sportowych zegarków.

http://go.pl.bbelements.com/please/code?j-23641.1.24.1.0.0._blank
Previous post

Kozak - Mężczyzna Wczoraj i Dzisiaj #1

Next post

Męski Ciężki Lajf #1

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *